Lietuvoje

2013.06.25 16:48

Egzaminų centras tikrina abiturientų kantrybę

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2013.06.25 16:48

Paskutinės nakties iki egzamino pritrūksta ne tik studentams – jo šįkart prireikė Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), vis nukeliančiam brandos egzaminų rezultatų skelbimo datą.

Paskutinės nakties iki egzamino pritrūksta ne tik studentams – jo šįkart prireikė Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), vis nukeliančiam brandos egzaminų rezultatų skelbimo datą.

„Kiekvieną rytą keliamės su mintimi, kada sulauksime rezultatų. Visiems atsibodo. Perskaitėme, kad skelbs 21-ą dieną, tą dieną buvome pasiryžę išgirsti bet ką ir laukėme. Atsidarėme NEC puslapį – žiūrime, kad bus 25-tą. Nerimavome jau nuo vakar vakaro, tikėjomės šiandien jau sužinoti, bet paaiškėjo, kad skelbs rytoj“, – DELFI piktinosi abiturientės mama Gražina.

Kad moksleiviai nerimsta, patvirtina ir Lietuvos mokinių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis.

„Į mus kreipėsi moksleiviai, jie skundžiasi, kad laukti tenka ilgiau – iš pradžių pasakė vieną datą, paskui nukėlė į kitą, galiausiai rezultatai tik rytoj bus paskelbti. Vis dėlto, manau, moksleiviams geriau žinoti anksčiau arba tą dieną, kada žadėta“, – teigė J. Vaidelis.

Jis sakė irgi girdėjęs moksleivių skundų, kad data nukeliama jau ne pirmą kartą – iš 21-os į 25-tą, tada į 26-ą. Tačiau NEC J. Vaideliui aiškino, kad rezultatų skelbimo data nukelta tik kartą.

NEC direktorė: tai buvo „preliminari data“

Tuo metu NEC direktorė Saulė Vingelienė aiškina, kad birželio 21-a diena buvo skelbiama kaip „preliminari data“.

„NEC supranta, kad abiturientai nori rezultatų kiek galima greičiau, todėl pagal galimybes stengiasi pagreitinti vertinimo procesus, bet taip pat galvoja ir apie vertinimo objektyvumą. Įvertinus kandidatų darbus, visuomet papildomai buvo peržiūrimi darbai, esantys ties neišlaikymo riba, o šiemet, pasikeitus vertinimo sistemai, peržiūrėti darbai ir ties kai kuriomis kitomis kriterinėmis ribomis“, – teigiama S. Vingelienės atsakyme DELFI. Pasak S. Vingelienės, šie procesai užtruko, jokių kitų nesklandumų neatsirado.

„Rezultatai bus skelbiami artimiausiu metu“, – tikino NEC direktorė. Ji nepatikslino, ką reiškia žodžiai „artimiausiu metu“.

Šiuo metu oficialiame NEC puslapyje skelbiama, kad anglų ir prancūzų valstybinių brandos egzaminų rezultatų skelbimo datą „planuojama nustatyti“ 2013 m. birželio 26 dieną.

Moksleiviai turės galimybę internetu pamatyti visų valstybinių brandos egzaminų darbų įvertinimo rezultatus. Prisijungti prie rezultatų skelbimo sistemos bus galima adresu http://rezultatai.nec.lt per Elektroninės valdžios vartų portalą arba iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu, kurį privaloma pasikeisti prisijungus pirmą kartą.

DELFI primena, kad anglų kalbos egzaminą abiturientai laikė gegužės 25-ąją, prancūzų kalbos – birželio 4-ąją.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius