Lietuvoje

2018.02.21 17:02

E. Misiūnas kviečiasi Migracijos departamento vadovę dėl stringančio darbo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.21 17:02

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas trečiadienį kviečiasi Migracijos departamento vadovę Eveliną Gudzinskaitę dėl stringančio departamento darbo. 

Antradienį portalas 15min.lt paviešino informaciją, kad norintys dirbti ar gyventi Lietuvoje užsieniečiai dėl norimų gauti vizų į eilę prie departamento stoja dar paryčiais. Todėl vidaus reikalų ministras teigia, kelsiantis klausimą, ar departamento vadovė gali toliau eiti pareigas.

Žiniasklaidai atkreipus dėmesį, svarstoma leisti  dėl vizų ir laikino gyvenimo leidimų užsieniečiams registruotis iš anksto internetu, o ne laukti gyvose eilėse, kaip yra dabar.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas Migracijos departamentą apskritai siūlo naikinti ir funkcijas perduoti kitiems vidaus reikalų sistemos padaliniams.

Departamentas ir jo vadovė anksčiau buvo sulaukę kritikos dėl kelių sprendimų, susijusių su prieglobsčio suteikimu, leidimų gyventi Lietuvoje išdavimu ir galimu informacijos nutekinimu.

„Mes jau nuo 2017 metų rudens sakėme, kad Migracijos departamentas yra prioritetas, kad tikrai prašome vyriausybės daugiau finansų įsteigtoms pareigybėms finansuoti. Migracijos departamento direktorė visur kartu dalyvavo, praktiškai žinojo mūsų prioritetą – nebuvo tikimybės, kad tų pinigų nebus, o dabar yra pasakymai, kad pareigybės bus įsteigtos tik balandžio 1-ąją. Man atrodo, kad tai labai aiškus faktas, kaip departamento vadovė nesugeba spręsti susidariusių problemų. Vien šis faktas rodo, departamento vadovės, kaip vadovės, nekompetenciją, negebėjimą žiūrėti globaliai į situaciją ir priimti savalaikių sprendimų“, – sako ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.