Lietuvoje

2018.02.20 23:23

A. Smetona: Z. Zinkevičius buvo baltistikos šviesulys

BNS 2018.02.20 23:23

Antradienį miręs profesorius Zigmas Zinkevičius buvo baltistikos šviesulys, stebinęs profesionalumu ir žinių gyliu, sako buvęs jo studentas, kalbininkas Antanas Smetona.

„Profesorius buvo baltistikos šviesulys, vienas iš ryškiausių 20 amžiaus antrosios pusės Vilniaus universiteto lietuvių kalbotyros šviesulių. Visada stebino jo profesionalumas, žinių gylis, akademinė ir akademinio organizatoriaus veikla“, – feisbuke parašė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentas.

„Mums, jo mokiniams, aišku jis liks kaip vienas iš įdomiausių ir šviesiausių Vilniaus universiteto profesorių, kuriuo mes pasitikėjome, žavėjomės, vertinome. Aišku, pagrindinis jo dėstomas dalykas – lietuvių kalbos istorinė gramatika – tikrai buvo kietas riešutas. Ne vienas, ypač poetiškesnės sielos literatas, vos įveikdavo arba net neįveikdavo“, – rašė jis.

A. Smetona prisimena su velioniu artimiau pradėjęs bendrauti, kai tapo doktorantu Atgimimo metais.

Z. Zinkevičius buvo jo diplominio darbo ir disertacijos vadovas.

„Buvo reiklus, bet pasitikėjo doktorantu, niekada per daug nespaudė, nes pats irgi labai daug dirbo – produktyvumas iki pat garbaus amžiaus buvo neprilygstamas. Sakydavo, kad galva veikia puikiai, bet va kojos, rankos jau nebespėja“, – pasakojo A. Smetona.

Pasak jo, pas Z. Zinkevičių visada buvo galima nuvykti pasitarti ar pasikonsultuoti tiesiog telefonu.

„Ir pats nevengdavo paskambinti, pasidalinti nuomone apie ką nors neaiškaus ar įdomaus. Žinoma, kai pradėjo vadovauti Lietuvių kalbos institutui, ministrauti, daugiau bendrauti tekdavo telefonu. Beje, pasidalindavo ir administracine patirtimi – ne vieną kartą dekanaudamas klausiau jo patarimų arba ką negero pastebėjęs jis ir pats paskambindavo patarti“, – teigė A. Smetona.

Z. Zinkevičius mirė eidamas 94-uosius metus.