Lietuvoje

2018.02.20 14:58

Išsiblaškymas prie vairo gali kainuoti teises ar net gyvybę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.20 14:58

Policija griežtina vairuotojų kontrolę. Per reidus didesnis dėmesys bus kreipiamas į besinaudojančius telefonu ar užsiimančius kita pašaline veikla automobilyje. Pareigūnai sako, kad naudojimasis mobiliaisiais tapo priklausomybe, kuri keliuose kelia vis didesnį pavojų.  

Už naudojimąsi telefonu prie vairo yra numatytas vairuotojo pažymėjimo atėmimas. Terminas – 3 mėnesiai, o pasibaigus šiai sankcijai teks išklausyti ir papildomus kursus. Praėjusiais metais už šį pažeidimą teisė vairuoti atimta kelioms dešimtis. Naudojimasis telefonu – ne vienintelė veikla, kuri draudžiama automobilyje. Kelių eismo taisyklėse bauda nuo 10 iki 12 eurų numatyta ir už valgymą, rūkymą ar kavos gurkšnojimą.  

„Valgymas vėlgi ne tas dalykas, kuris būtinas vairuojant automobilį. Tą galima padaryti prieš tai. Tačiau jeigu jūs galvojate apie užkandžiavimą, pavyzdžiui, riešutų, kurių nereikia lukštenti, gliaudymą, nemanau, kad čia didesnė problema negu radijo stoties keitimas. Jei norite nusistatyti kitą radijo stotį, dažniausiai atitraukiate nuo kelio akis ir vieną ranką nuo vairo“, – pastebi VĮ „Regitra“ gen. direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Europos Komisijos skaičiavimais, dėl išsiblaškymo prie vairo, dažniausiai – naudojimosi telefonu, – kyla iki trečdalio eismo įvykių. Policijos teigimu, tikslesnius skaičius, kiek kyla avarijų, sunku įvertinti, nes nė vienas vairuotojas neprisipažins, jog į kitą trenkėsi dėl to, kad užsižiūrėjo į telefoną.

Per beveik du mėnesius šalies keliuose jau žuvo 31-as žmogus, beveik 450 sužeista.

Išsamiau – Jevgenijaus Bardausko reportaže.

Naujausi

Algirdas Paleckis
6

Lietuvoje

2019.10.16 06:39

Prokuratūra prašo pratęsti suėmimą šnipinėjimu įtariamam Paleckiui dar trims mėnesiams įtariamojo tėvas nerimauja dėl sūnaus sveikatos

6
Seime – mūšis dėl Seimo pirmininko posto
48

Lietuvoje

2019.10.16 06:35

Politologas: balsuota ne už Pranckietį, o parodytos Karbauskiui jo įtakos ribos Vilpišauskas: Seimo pirmininko istorijoje taškas dar nepadėtas

48
Seime išspręstas Viktoro Pranckiečio klausimas – valdantieji lieka nieko nepešę
11

Lietuvoje

2019.10.15 20:02

Pranckietis: valdantieji parodė, kad yra mažuma ironizavo, kad Karbauskis „laimėjo“ dar vienus rinkimus

11
Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
16

Lietuvoje

2019.10.15 19:36

Valdančiųjų planas sužlugo – Pranckietis toliau vadovaus Seimui balsavo vos 11 parlamentarų

16