Lietuvoje

2018.02.20 11:17

V. Pranckietis raginamas skatinti vyriausybę pripažinti Komunistų partiją nusikalstama organizacija

ELTA2018.02.20 11:17

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ragindami imtis priemonių, kurios paskatintų ministrą pirmininką ir vyriausybę kuo skubiau parengti įstatymo projektą pripažinti Komunistų partiją (KP) nusikalstama organizacija.

Pasak A. Ažubalio, praėjusių metų birželio 27 d. Seimas pagaliau priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos Komunistų partijos nusikalstamos veiklos įvertinimo“, kuria, be kita ko, ragina vyriausybę vertinant Sovietų Sąjungos represines struktūras Lietuvoje, kuo skubiau parengti įstatymo projektą, kuriuo LKP būtų pripažinta nusikalstama organizacija. Vyriausybė iki šiol tokio įstatymo projekto neparengė, ir nėra jokių žinių apie jos veiksmus šiuo klausimu.

„Vienas svarbiausių šios rezoliucijos tikslų – siekis, kad pagaliau būtų pradėta vienodai vertinti komunistinius ir nacistinius nusikaltimus. Nepaisant to, kad tiek komunistinis, tiek nacistinis režimai kainavo dešimtis milijonų gyvybių, pirmasis vis dar vertinamas atlaidžiau. Todėl aiškios ir principingos Lietuvos, kaip nuo sovietų agresijos nukentėjusios šalies, pozicijos reikia tam, kad pagaliau būtų suprastas ir pripažintas komunistinių nusikaltimų mastas. LKP pripažinimas nusikalstama organizacija yra svarbus žingsnis šalies istorijos politikos kūrimo link, nes, kol neturėsime aiškaus savo pačių požiūrio į sovietinę praeitį, tol bus naivu tikėtis, kad tai suvoks tos valstybės, kurios nėra nukentėjusios nuo sovietų agresijos“, – sako L. Kasčiūnas 

Parlamentarų teigimu, nors rezoliucija nėra įpareigojantis teisės aktas, Vyriausybė, jį ignoruodama, ignoruoja ir Seimo kaip Tautos atstovybės išreikštą valią. „Priimtas toks įstatymas išspręstų Lietuvos komunistų partijos kaip juridinio asmens nusikalstamos veikos vertinimo problemą. Taip būtų atkurta istorinė tiesa, kurios Lietuvos visuomenė, šiais Valstybės atkūrimo šimtmečio metais, neabejotinai verta“, – komentavo Seimo nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.