captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Zuoko skundą dėl I. Šimonytės ir A. Kubiliaus nagrinėja STT

Buvusia finansų ministre, dabartine Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonyte ir buvusiu Premjeru, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi domisi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Buvusia finansų ministre, dabartine Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonyte ir buvusiu Premjeru, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi domisi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

 Prokurorai Vilniaus mero Artūro Zuoko skundą, kuriame jis aukštus buvusius pareigūnus kaltina piktnaudžiavus ir neatlikus tarnybos pareigų rengiant Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimus bei teikiant juos Seimui, persiuntė nagrinėti STT.

STT procesinį sprendimą, ar pradėti tyrimą dėl I. Šimonytės ir A. Kubiliaus, tikisi priimti artimiausiu metu.

„Kreipimasis buvo gautas birželio 17 d. ir Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis persiuntė jį STT, kad jie priimtų procesinį sprendimą, susipažinę pagal kompetenciją nagrinėtų“, – naujienų agentūrai ELTA antradienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Mažonė.

STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas patvirtino, kad skundas ir Generalinės prokuratūras gautas dar ketvirtadienį.

„Kol kas dar jokių sprendimų nėra priimta“, – sakė STT atstovas. Jis neatmetė, kad sprendimas pradėti ar nepradėti tyrimą gali būti priimtas dar šią savaitę.

Vilniaus miesto meras A. Zuokas ketvirtadienį tikino, kad iš Generalinės prokuratūros dar nesulaukęs atsakymo į prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl buvusių aukštų politikų.

Vilniaus miesto savivaldybė teigia dėl I. Šimonytės ir A. Kubiliaus veiksmų pernai netekusi 18 mln. litų, primena ELTA.

Anot savivaldybės, 2011 m. įsigaliojusiais Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimais, kuriuos inicijavo ir parengė Finansų ministerija ir kuriuos Seimui pateikė Vyriausybė, buvo padaryta didelė žala savivaldybių biudžetams, iš jų didžiausią žalą patyrė Vilniaus miesto savivaldybė. 2012 m. planas neįvykdytas 32,7 proc., t. y. negauta 36,2 mln. litų, iš jų 18 mln. litų – dėl šio įstatymo pakeitimų.

Savivaldybės duomenimis, Valstybinės mokesčių inspekcijos 2012 m. spalio 14 d. rašte nurodoma, jog „išanalizavus deklaruoti mokesčio pokytį nustatyta, kad didžiausią nekilnojamojo turto mokesčio sumažėjimą deklaruoja lizingo bendrovės. Pagrindinė tai lėmusi priežastis būtų nuo 2011 m. pasikeitusios Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo nuostatos“.

Savivaldybės teigimu, pasinaudodami įstatymo pakeitimais ir sudėtinga mokesčio mokėjimo kontrole asmenys ėmė vengti mokesčio mokėjimo, kai jie nekilnojamąjį turtą faktiškai naudoja (nepateikdami mokesčio deklaracijos), tačiau vengia įforminti naujos statybos ar rekonstrukcijos baigtumą. Vilniaus miesto savivaldybėje 2013 m. vasario–balandžio mėnesiais vykusių patikrinimo metu nustatyta, jog iš 314 nebaigtos statybos negyvenamosios paskirties pastatų yra naudojami net 197 pastatai (62,7 proc.).

Vilniaus meras A. Zuokas prašo prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą ir įvertinti pareigūnų atsakomybę. Esą I. Šimonytė ir A. Kubilius puikiai žinojo, jog tokie sprendimai pakenks savivaldybių biudžetams, o ypač Vilniaus miesto savivaldybės finansinei situacijai.

A. Kubilius ir I. Šimonytė tokius A. Zuoko pareiškimus vadina populistiniais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...