captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sveikatos apsaugos ministras V. Andriukaitis išsaugojo savo mandatą

Seimas antradienį slaptu balsavimo sprendė, ar sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis liks kėdėje. Dar prieš baigiant slaptą balsavimą buvo neabejojama, kad ministras poste išsilaikys, mat balsavime dalyvavo tik 69 parlamentarai, kai atstatydinti ministrą reikia 71 balso.
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Seimas antradienį slaptu balsavimo sprendė, ar sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis liks kėdėje. Dar prieš baigiant slaptą balsavimą buvo neabejojama, kad ministras poste išsilaikys, mat balsavime dalyvavo tik 69 parlamentarai, kai atstatydinti ministrą reikia 71 balso.

Slaptame balsavime dalyvavo 69 Seimo nariai – per mažai, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas. Tam, kad ministras būtų priverstas trauktis, nepasitikėjimą jam turėjo pareikšti 71 Seimo narys. Iš dalyvavusių balsavime 38 parlamentarai balsavo už tai, kad V.Andriukaitis turėtų netekti posto, 16 buvo prieš, 7 parlamentarai susilaikė, 8 biuleteniai rasti sugadinti.

Po sėkmingo balsavimo sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis padėkojo Seimui už labai konstruktyvią ir gerą diskusiją sveikatos reformų klausimais.

„Manau, kad mes visi praturtėjome. Manau, kad galimybės pamatyti statistiškai pagrįstus rodiklius, pamatyti situaciją, sudėtingumus, aptarti įvairias galimas sprendimų, reformų paieškas, taip pat išklausyti kritiškas pastabas, kurios visada yra naudingos, buvo vertinga, tai praturtino mane, tai praturtino Seimą. Manau, kad ir Lietuvos visuomenė išgirdo kur kas daugiau teisingos informacijos. Lietuva dabar gali matyti, kokios yra pokyčių kryptys, ką turime daryti ir kaip turime daryti“, – iš Seimo tribūnos sakė V. P. Andriukaitis.

Jo nuomone, sveikatos sistemos reformos negali būti skubotos. „Neabejotina, sena lietuviška išmintis – skubos darbą velnias gaudo, mums visiems turi būti auksinė taisyklė. Darant pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje, kuri yra neišpasakytai jautri, sudėtinga, komplikuota, reikia, kaip chirurgijoje, septynis kartus pamatuoti ir vieną kartą atrėžti“, – tvirtino ministro pareigas išlaikęs V. P. Andriukaitis.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos būtų priimtas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalėtų atsistatydinti.

Interpeliaciją V. Andriukaičiui inicijavo Seimo opozicija, pirmiausiai – Liberalų sąjūdžio frakcija. Tiesa, atvirą nepasitenkinimą ministro darbu demonstruoja ir valdančioji Darbo partija. Tačiau „darbiečiai“ iki paskutinės minutės delsė pranešti, ar balsavime pasisakys už V. Andriukaičio atstatydinimą.

Ir antradienį, prieš pradedant interpeliacijos procedūrą, „darbiečių“ frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas neatskleidė, kaip balsuos jo bendražygiai. Jis tepasakė, kad frakcija turės „bendrą“ nuomonę.
 
Seimo redakcinė komisija siūlė pareikšti nepasitikėjimą ministru.

Neoficialiomis naujienų agentūros ELTA žiniomis, antradienį už tai pasisakė 7 komisijos nariai, 6 buvo prieš.

Komisijoje dirba 13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių.

Tai reiškia, kad jau antradienį Seimas gali slaptai balsuoti dėl V. P. Andriukaičio.

Pagal Seimo statutą, jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...