Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.19 13:17

L. Baltrūnas paleistas į laisvę – namo jį parvežė pareigūnai

Pirmadienį Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas po keturių mėnesių, praleistų Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime (TIK), sutvarkius visus formalumus, paleistas į laisvę likus kelioms minutėms iki 13 val. Namo jį išvežė policijos pareigūnai.

Kaip 15min patvirtino įtariamojo advokatas Rolandas Tilindis, iš Lukiškių TIK į namus L. Baltrūną perveš policijos pareigūnai.

Tai susiję su teismo paskirtomis kardomosiomis priemonėmis – dokumentų paėmimu ir intensyvia priežiūra.

L. Baltrūnas nuo šiol turės nešioti apykoję, ją, anot advokato, reikia sujungti ir sureguliuoti. Įtariamasis iš namų galės išeiti kelioms valandoms.

„Yra teismo nustatytas laikas, kelios valandos, kada jis galės išeiti iš namų, o visą likusį laiką turės būti namuose, – sakė R. Tilindis, tačiau pasakyti, kiek toli jis galės nutolti, negalėjo. – Nežinau atstumo, pareigūnai jam viską išaiškins, tada ir aš viską žinosiu.“

Po nesėkmingo bandymo išlaikyti L. Baltrūną už grotų, prokuratūra nuo komentarų susilaiko. Ketvirtadienį pasibaigus teismo posėdžiui dėl pateikto skundo pratęsti baikerio suėmimą, bylą kuruojantis prokuroras Mindaugas Jancevičius nestabtelėjo prie žurnalistų ir situacijos nekomentavo.

„Mes dirbsime, rankų nenuleisim ir ką galėsime, padarysime“, – apie bylos tyrimą ir paieškas BNS yra sakęs Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras Julius Rėksnys.

L. Baltrūnas buvo suimtas nuo praėjusių metų spalio 19-os dienos. Jis buvo sulaikytas praėjus keturioms dienoms nuo mįslingo buvusio bendražygio baikerių klube „MC vorai“ A. Kilkaus dingimo.

Dabar jau aišku, kad A. Kilkus spalio 15-os dienos pavakarę sėdo ant savo „Harley Davidson“ ir išvyko link Aukštadvario, kur netoliese gyvena L. Baltrūnas.

Kaip anksčiau sakė baikerio gynėjai, jis neneigia tądien susitikęs su A. Kilkumi, tačiau tikina išsiskyrę draugiškai ir joks konfliktas tarp jų neįvyko, priešingai nei įtaria teisėsauga.

Po poros dienų Varėnos rajone rastas A. Kilkaus motociklas, įtariama, kad jį čia paslėpė L. Baltrūno bičiulis Darius Matusevičius.

Baikerio gynėjas Rolandas Tilindis, praėjusią savaitę paklaustas, kodėl reikėjo atsikratyti motociklu, sakė negalintis komentuoti ikiteisminio tyrimo detalių.

„Bet kaip, kas, kodėl, žmonės priima sprendimus, kurie yra diktuojami jų gyvenimo būdo, jų tradicijų, bet tai nebūtinai yra susiję su nusikaltimu ar tuo labiau smurtiniu nusikaltimu“, – aiškino R. Tilindis.

Nors teisėsauga aktyviai šukavo miškus netoliese L. Baltrūno namų, paieškos buvo bevaisės, o A. Kilkus nerastas iki šiol.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi