Lietuvoje

2013.06.25 15:57

Savo kalbą Seime V. P. Andriukaitis iliustravo skaidrėmis (atnaujinta 12:32)

ELTA, DELFI.lt2013.06.25 15:57

Interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui antradienį Seimui pristatęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis tvirtino, kad interpeliacijos tekstas yra suklastotas, ir tai jis laiko beprecedenčiu atveju.

Interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui antradienį Seimui pristatęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis tvirtino, kad interpeliacijos tekstas yra suklastotas, ir tai jis laiko beprecedenčiu atveju.

„Gavę sveikatos apsaugos ministro atsakymus mes pamatėme, kad tiesiog yra suklastotas interpeliacijos tekstas“, – iš Seimo tribūnos tvirtino E. Masiulis.

Pasak jo, ištrinta ministro vienasmeniškai, savavališkai 116 interpeliacijos originalo eilučių ir tai, „be jokios abejonės, demonstruoja nepagarbą ne tik interpeliacijos autoriams, bet ir visam parlamentui“.

Kalbėdamas apie padėtį sveikatos apsaugos srityje, E. Masiulis paminėjo ir tai, kad dalis medikų išleidžiami nemokamų atostogų, susidaro eilės prie gydytojų kabinetų, priešinamas viešasis bei privatus sveikatos sektorius.

Interpeliacijoje ministro V. P. Andriukaičio prašoma paaiškinti, kodėl šiemet daugiau nei dešimtadaliu sumažintas sveikatos priežiūros įstaigų finansavimas, kodėl ligoninių medikai verčiami eiti nemokamų atostogų ir kodėl dėl to turi kentėti pacientai bei gydymo kokybė.

Ministro taip pat prašoma atsakyti, kodėl jis ir toliau priešina viešąjį bei privatų sveikatos sektorių, siekdamas apriboti pacientų teisę laisvai rinktis prieinamas gydymo paslaugas ir gydytoją. Klausiama, kodėl ministras savo veikla ir toliau neatsižvelgia į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuriuo remiantis valstybė įpareigota užtikrinti sąžiningą konkurenciją sveikatos sistemoje, vengiant bet kokių diskriminacinių principų.

E. Masiulis iš ministro pageidavo „konstruktyvių atsakymų, o ne muilo burbulų pūtimo“.

Ministras V. P. Andriukaitis atmetė kaltinimus dėl esą suklastoto interpeliacijos teksto, teigdamas, kad „motyvacinės dalies neperrašinėjau“.

Iš Seimo tribūnos sveikatos apsaugos ministras atsakinėjo į interpeliacijos rengėjų 23 jam pateiktus klausimus. Savo kalbą ministras iliustravo skaidrėmis.

V. Andriukaičiui paremti – socdemų vėliavėlės

Kaip rašoma naujienų tinklalapyje DELFI.lt, atsakydamas į interpeliaciją, V. Andriukaitis pirmiausiai pasigedo liberalų pozicijos. Esą E. Masiulis net nepasivargino pakomentuoti jo raštu pateiktus atsakymus.

Ministras taip pat pateikė aibę statistikos. Pavyzdžiui, visuomenės nuomonės tyrimų centro „Vilmorus“ duomenis, pagal kuriuos sveikatos sektoriumi gyventojai esą pasitiki labiau negu bankais, o V. Andriukaičio vadovavimo laikotarpiu pasitikėjimas esą dar labiau išaugo.

Interpeliaciją ministras vadino neargumentuota ir nepagrįsta. „Norint šunį mušti, lazdos reikia ieškoti. Bet lazda randama sunkiai“, – ironizavo V. Andriukaitis.

Tuo tarpu virš Seimo posėdžių salės esančiame balkone rikiavosi ministro palaikymo komanda, daugiausiai – vyresnio amžiaus žmonės. V. Andriukaičiui žengiant į tribūną, jie pradėjo ploti ir mojuoti socdemų vėliavėlėmis. Čia ministro gerbėjus ėmėsi tramdyti Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas – jis posėdžio svečių paprašė laikytis rimties.

Beje, V. Andriukaičio palaikyti atvykę senjorai į Seimo rūmus atėjo nešini ministrą palaikančiais plakatais. Tačiau Seimo apsaugos pareigūnai griežtai atsisakė posėdžio svečius įleisti su transparantais: juos ministro šalininkai turėjo palikti.

A. Kubilius: ministras nežino, kuo užsiims

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius klausė ministro, kokius darbus jis realiai ketina nuveikti. V. Andriukaitis atsakyti į šį klausimą pažadėjo savo baigiamojoje kalboje.

„Pabaigos žodyje pasakysiu tai, ką noriu pasakyti“, – teigė socdemas.

Čia A. Kubilius teigė turįs konstatuoti, kad ministras nesugeba pasakyti, ką ketina nudirbti, rašo DELFI.lt.

„Akivaizdu, kad tų darbų, matyt, nežinote“, – ironizavo ekspremjeras.

„Darbiečių“ lyderis Vytautas Gapšys teiravosi, ką V. Andriukaitis nuveikė, kad pacientams nereikėtų papildomai pirkti medicininių priemonių, kurias pirkti spaudžia medikai.

Ministras atsakė pareikalavęs iš ligoninių sąrašų priemonių, kurios turi būti skiriamos pacientams nemokamai. Be to, rezultatų esą duoda ir pasitikėjimo telefonas, kuriuo pacientai gali pranešti apie savo patiriamus sunkumus.

Abortų draudimui ministras nepritaria

Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos (LLRA) vadovė Rita Tamašunienė klausė, koks ministro požiūris į abortus, kuriuos LLRA siekia uždrausti.

„Esu šalininkas, kad būtų galima teikti pačias įvairiausias priemones. Kad moteris, kuri ryžtasi nėštumo nutraukimui, pirmiausiai būtų nukreipta psichologo, etikos specialistų ir kitoms konsultacijoms. Kad būtų diskutuojama su ja daugeliu aspektų“, – atsakė V. Andriukaitis.

Vis dėlto ministras neslėpė nepritariantis LLRA iniciatyvai įstatymiškai uždrausti abortus. „Nesu šalininkas įstatyminio draudimo. Tai sukelia labai daug komplikacijų. Čia, žinoma, reikalingas labai atviras dialogas, pasveriant visus „už“ ir „prieš“, – teigė socdemas, praneša DELFI.lt.

V. P. Andriukaitis pažadėjo teikti sveikatos sistemą reformuojančias įstatymų pataisas

Kaip skelbia naujienų agentūra ELTA, sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis artimiausiu laiku ketina teikti Seimui įstatymų pataisas, kurios turėtų pasitarnauti sveikatos sistemos finansiniam stabilumui.

Antradienį atsakydamas į interpeliacijos iniciatorių klausimus, jis apgailestavo, kad Seimas sausio pradžioje joms nepritarė ir grąžino tobulinti.

„Mano nuomone, Seimas neteisingai pasielgė sausio mėnesį, nepriimdamas mano siūlytų skubių įstatymo pataisų, kurios galėjo iš tiesų pasitarnauti sveikatos sistemos finansiniam stabilumui. Deja, Seimas apsisprendė grąžinti tobulinti tas įstatymų pataisas“, – sakė ministras.

Jis teigė siūlysiąs Seimui šias patobulintas įstatymų pataisas svarstyti dar šioje pavasario sesijoje, kad rudenį būtų galima jas priimti.

Pasak V. P. Andriukaičio, jos teikiamos dėl to, kad „būtų galima nustatyti sutartyse sąlygas, tvarką, įpareigojimus ir apribojimus, kad jie būtų taikomi tiek valstybiniam, tiek privačiam sektoriui“.

„Suteiksime teisę savivaldybėms vėl planuoti įstaigų tinklo išsidėstymą, kad žmonėms būtų patogu, kad gyvenamuose kvartaluose atsirastų arčiau žmonių pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, kad vyresnio amžiaus žmonėms nereikėtų važiuoti per visą miestą dėl sveikatos priežiūros pagalbos. Taip pat teiksime įstatymų pataisas, susijusias su įstaigų vadovų kokybės darbo vertinimu“, – iš Seimo tribūnos savo planais dalinosi V. P. Andriukaitis.

Jam inicijuotą interpeliaciją jis vadino nepagrįsta, tačiau taip pat neneigė ir galimų klaidų. „Esu kaltas, esu kaltas, esu labai kaltas, ta prasme nėra neklystančių žmonių. Padariau ir aš klaidų, ir jūs, ir visi mes padarome klaidų“, – teigė ministras.

Jis pastebėjo, kad interpeliaciją jam buvo įteikta birželio 14 d. „Interpeliacija man įteikta gerą dieną – birželio 14 d. Tą dieną ir buvo trėmimai, dėl ko aš gimiau prie Laptevo jūros“, – savo biografijos faktą priminė politikas.

***

Pagal Seimo statutą, bus sudaryta redakcinė komisija nutarimo projektui parengti. Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Jame turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui. Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius