Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.17 14:05

Lenkijos prezidentas mano, kad mažumų problemos Lietuvoje bus išspręstos

ELTA 2018.02.17 14:05

Lenkų tautinės mažumos problemos Lietuvoje bus išspręstos, nes Lietuva laikosi konstruktyvaus požiūrio, sako Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Anot Lenkijos vadovo, tokį patikinimą jis išgirdo ne tik iš prezidentės, bet ir iš premjero. 

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia matanti politinį geranoriškumą abiejose valstybėse ir tikisi, kad pavyks įsteigti dvišalę Švietimo komisiją, kuri analizuotų mažumų klausimus.

„Kuluaruose kalbėjausi su premjeru, matau didelį palankumą, konstruktyvumą. Užtikrinu, kad aš taip pat noriu konstruktyviai spręsti tuos klausimus“, – po susitikimo su D. Grybauskaite teigė A. Duda. 

Pasak Lenkijos prezidento, tautinių mažumų problemas reikia spręsti pamažu, nebūtina „savęs prispausti viskuo iš karto“. 

Tačiau A. Duda teigė, kad kai kurie lūkesčiai dėl mažumų „yra pernelyg dideli, bet daugumoje svarbių dalykų surasime sprendimus, kurie patenkins abi šalis“.

Pasak D. Grybauskaitės, tautinių mažumų problemas tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje galėtų spręsti Švietimo komisija. Pasak šalies vadovės, tokia komisija veikė iki 2011 metų, tačiau dėl politinės situacijos vėliau veiklą sustabdė. 

„Dabar turime kitokią politinių santykių atmosferą, ir tikiuosi, kad tas politinis geranoriškumas iš abiejų pusių tikrai sudarys galimybę spręsti visas atsirandančias problemas tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje“, – tikino D. Grybauskaitė. 

Anot prezidentės, tokia komisija galėtų spręsti ne tik švietimo, bet ir kitas mažumų problemas. 

„Mūsų vienas iš pasiūlymų – mėginti atnaujinti tokios komisijos darbą, kuri galėtų spręsti dėl visko. Dėl žemės grąžinimo, dėl švietimo - tiek dėl egzaminų pereinamojo laikotarpio, tiek dėl kitų klausimų. Seime mes turime labai daug įvairių įstatymų ir pasiūlymų, visada jie sukelia daug diskusijų, bet jeigu bus politinis geranoriškumas, aišku, nepažeidžiant Konstitucijos (bus galima išspręsti – ELTA)“, – teigė Lietuvos vadovė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi