Lietuvoje

2018.02.17 10:15

Gelbėtojai tęsia Kirgizijoje nuo uolos nukritusio lietuvio alpinisto paieškas

15min.lt2018.02.17 10:15

Šeštadienį gelbėtojai tęsia Kirgizijos Ala Arčos nacionaliniame parke nuo uolos nukritusio patyrusio lietuvio alpinisto paieškas. 

Tai 15min patvirtino Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė.

Lietuviai buvo dviese, antrasis susižalojo kojas, jam pavyko nusigauti iki artimiausios gyvenvietės ir pranešti apie nelaimę. Šeštadienį jis turėtų būti evakuotas sraigtasparniu.

"Knews.kg" portalas paskelbė, kad abu alpinistai – Lietuvos piliečiai. Tai esą Saulius Saikauskas ir Kęstutis Skrupskelis. Pastarasis esą susižeidė koją. „Šiuo metu ieškome kito alpinisto – S.Saikausko, taip pat Lietuvos piliečio“, – pranešė Kirgizijos Ekstremalių situacijų ministerija.

Tuo metu keliautojas ir alpinistas Saulius Damulevičius penktadienį 15min pasakojo, kad du lietuviai alpinistai kopė į Laisvosios Korėjos viršūnę. Maršrutas esą techniškas, o abu alpinistai patyrę, anksčiau yra kopę šiame rajone.

Kokia nukritusio alpinisto būklė, informacijos nėra, tačiau abu lietuviai nukrito iš to paties aukščio.

Kirgizijos Nepaprastųjų situacijų ministerija praneša, kad trečiadienio vakarą Ala Arčos nacionaliniame parke netoli Biškeko nuo uolos nuslydo ir į plyšį įkrito alpinistas, rašo "kyrtag.kg". Daugiau informacijos ministerija tikina kol kas neturinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt