Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.15 15:33

Lietuvos ir Vokietijos ministrai sutarė dėl „Geležinio vilko“ priskyrimo vokiečių divizijai

LRT.lt 2018.02.15 15:33

Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas karinėje srityje stiprėja. Šalių gynybos ministrai pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo Vokietijos kariuomenės divizijai priskiriama Lietuvos karinė brigada „Geležinis vilkas“. 

Lietuvos kariai dalyvaus bendruose mokymuose ir pratybose, tačiau prioritetas – divizijai, generuojančiai NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumus.

Pasak krašto apsaugos ministro, santykiai tarp Lietuvos ir Vokietijos gynybos ir saugumo srityse yra intensyvūs. Iš šios šalies perkama svarbi ginkluotė, pavyzdžiui, pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ ar savaeigės artilerijos sistemos „Panzer“. Vokietija taip vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO batalionui, jis pavaldus „Geležinio vilko“ brigados vadovybei.

Aišku, logiška, kad būtų visa vadovavimo grandinė būtų aiški. Ir čia, esant tai lyderystei, manome, kad tikrai būtų racionalu, kad ir „Geležinio vilko“ brigada būtų susijusi su konkrečia Vokietijos divizija – tai ir bendri mokymai, bendrų standartų siekimas, bendri veiksmai ir galų gale ryšiai, kurie padėtų, jeigu reikia, ir gynybos atveju“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi