Lietuvoje

2013.06.24 17:38

L. Linkevičius: mums reikia nuoseklios Rytų partnerystės vizijos po 2013 metų

ELTA2013.06.24 17:38

Lietuvos diplomatijos vadovas Europos Sąjungos (ES) kolegas ragina Vilniaus viršūnių susitikime pateikti Rytų partnerystės strategiją.

Lietuvos diplomatijos vadovas Europos Sąjungos (ES) kolegas ragina Vilniaus viršūnių susitikime pateikti Rytų partnerystės strategiją.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ES užsienio reikalų ministrų susitikime pirmadienį Liuksemburge paragino sutarti dėl Rytų partnerystės iniciatyvos ateities, kurią galėtų apsvarstyti viršūnių susitikimo Vilniuje dalyviai.

„Mums reikia nuoseklios Rytų partnerystės vizijos po 2013 metų. Būsimoji strategija turėtų apimti tokius elementus kaip Rytų partnerių politinė asociacija, ekonominė integracija, vertybės – tokios kaip teisės viršenybė ir demokratija. Taip pat turime bendrauti reguliariai ir už didesnes reformų pastangas siūlyti daugiau“, – L. Linkevičius cituojamas Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Užsienio reikalų taryboje ministrai diskutavo apie pasirengimą Rytų partnerystės Vilniaus viršūnių susitikimui, įvyksiančiam lapkričio 28–29 d. L. Linkevičius pabrėžė, kad į pasirengimo procesą reikia kuo labiau įtraukti ir Rytų partneres, be to, joms pasiūlyti naujų paskatų tęsti reformas.

„Norėčiau pasveikinti Moldovą, kuri neseniai baigė technines derybas dėl Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties. Tikimės, kad tai padarys ir Armėnija, ir Gruzija – bet Gruzijai linkime susitarti dėl taikaus sugyvenimo su opozicija, nes tai labai svarbu. Turime paskatinti Ukrainą tęsti reformas, ypač trijose pagrindinėse srityse, kur dar reikėtų konkrečių rezultatų: rinkimų proceso, teisėtvarkos reformų ir pasirinktinio teisingumo“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

L. Linkevičius paragino dėti visas pastangas, kad būtų Ukrainos Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis Vilniuje būtų pasirašyta, o Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos sutartys – parafuotos.

Ministrams aptariant padėtį Afganistane L.Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva remia tolesnį NATO ir Europos Sąjungos įsitraukimą ir paragino abi organizacijas glaudžiai bendradarbiauti liekančių iššūkių akivaizdoje. Ministras priminė, kad Lietuva rugsėjį perduos atsakomybę už Goro provinciją Afganistano institucijoms, bet pabrėžė, kad ir toliau teiks vystomojo bendradarbiavimo pagalbą.

0

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius