Lietuvoje

2018.02.15 10:00

Valstybės atkūrimo 100-mečio renginiai – tiesiogiai per LRT

2018.02.15 10:00

Valstybės atkūrimo 100-mečiui nacionalinis transliuotojas parengė specialią šventinę programą. Vasario 15 ir 16 dienomis per LRT kviečiame žiūrėti:

Vasario 15 d.:

15:00 Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimo iškilmės. Tiesioginė transliacija iš Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų. (LRT KULTŪRA)

21:00 „Aš – dalis Tavęs“. Šventinis koncertas iš Kauno „Žalgirio“ arenos. Dalyvauja Merūnas, Jurga Šeduikytė, Ieva Zasimauskaitė, Jazzu, Povilas Meškėla ir kt. HD. (LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS)

Vasario 16 d.:

12:00 Valstybės atkūrimo 100-metis. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje Vilniuje. Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS, LRT KLASIKA). Dalyvauja:

12:30 Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“. (100 Laisvės varpo dūžių). Tiesioginė transliacija. (LRT TELEVIZIJA ir LRT KLASIKA)

13:00 Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Tiesioginė transliacija. (LRT TELEVIZIJA ir LRT KLASIKA)

14:30 Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (LRT TELEVIZIJA ir LRT KLASIKA)

17:45 Iškilmingas Vasario 16-osios koncertas „Gloria Lietuvai“. Tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro. HD. (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS, LRT KLASIKA)

19:00 Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą“. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Katedros aikštės. HD (LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS)

21:30 Istorinė drama „Emilija iš Laisvės alėjos“. (LRT TELEVIZIJA).

LRT RADIJAS Vasario 16-ąją nuo ankstaus ryto iki  vėlaus vakaro transliuos specialią šventinę laidą. Tiesioginiuose pokalbiuose LRT RADIJO svečiai prisimins mūsų istoriją, nagrinės tarpukario Kauno fenomeną, kaip miestas iš provincialaus užkampio virto europinio lygio sostine, kaip vystėsi mūsų kultūra ir švietimas, kokie radosi moterų judėjimai, bus kalbama apie Lietuvos partizanus ir tautines mažumas. Taip diskutuojama apie šiandieninę valstybę – kokią šalį kuriame ir ko siekiame.

LRT RADIJO korespondentai pasklis po Lietuvos miestus ir miestelius, sužinosime, kaip 100-metį mini patys įvairiausi mūsų šalies piliečiai.

Šventinę laidą „Atkurtai Lietuvai – 100” ves Giedrė Čiužaitė ir Artūras Matusas, Jolanta Kryževičienė ir Darius Užkuraitis, Juta Liutkevičiūtė ir Birutė Rutkauskaitė, Agnė  Skamarakaitė  ir Deividas Jursevičius.

Lietuvos valstybės atkūrimą švęskime kartu!