Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.14 15:45

Ketina brigadą „Geležinis Vilkas“ priskirti Vokietijos kariuomenės divizijai

LRT.lt 2018.02.14 15:45

Vasario 14–15 d. Briuselyje vykstančio NATO gynybos ministrų susitikimo paraštėse Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Vokietijos gynybos ministrė dr. Ursula von der Leyen pasirašė Ketinimo protokolą, kuriuo bus siekiama afiliuoti Lietuvos mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ su Vokietijos kariuomenės divizija.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime, pasirinktas lankstus afiliacijos (priskyrimo) modelis, leisiantis brigadai „Geležinis Vilkas“ dalyvauti abiejų Vokietijos divizijų pratybose ir mokymuose, tačiau prioritetas bus teikiamas divizijai, generuojančiai NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumus.

Šis susitarimas, pasak ministerijos, leis užtikrinti brigados „Geležinis Vilkas“ pasirengimą veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje ir geresnę brigados sąveiką su Vokietijos vadovaujamu NATO priešakiniu batalionu Lietuvoje – Lietuvos kariuomenės brigados turi gebėti veikti aukštesniojo vieneto sudėtyje, tačiau jų rengimo galimybes gali užtikrinti tik užsienio valstybių kariuomenės, turinčios divizijas.

„Sąjungininkų veiksmų efektyvumui būtina užtikrinti organizuotą ir sklandų gebėjimą veikti kartu, todėl afiliacija leis brigadai „Geležinis Vilkas“ įgyti vertingų žinių ir patirties, taip pat padidins sąveiką su Vokietijos sausumos pajėgomis, įskaitant ir su jos vadovaujamu NATO priešakinių pajėgų batalionu Lietuvoje, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. –  Tai yra svarbus Lietuvos ir Vokietijos karinio bendradarbiavimo pavyzdys, rodantis ilgalaikę partnerystę ir tarpusavio paramą.“

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ jau šiais metais planuoja dalyvauti pratybose ir mokymuose su Vokietijos kariuomenės divizija, generuojančia NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumus. Lietuva taip pat skirs karininkus į Vokietijos divizijos štabą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi