Lietuvoje

2018.02.13 19:10

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas paviešino žymųjį posėdžio įrašą

ELTA 2018.02.13 19:10

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas viešina 2017 m. rugsėjo 20 d. komiteto posėdžio įrašą ir teigia, kad techniniai klausimai negali būti painiojami su politika.

„Pabrėžiu, komiteto posėdis buvo atviras ir svarstymo medžiaga turi būti vieša“, – sako Kaimo reikalų komiteto pirmininkas ir teigia, kad pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pateikta Seimo Statuto pataisa, kuria Seimas įpareigojamas viešai skelbti komitetų ir komisijų posėdžių įrašus, garantuos informacijos apie Seimo veiklą prieinamumą, sukurs palankesnes sąlygas žiniasklaidos veiklai nušviečiant įvykius Seime, bus užtikrintas didesnis sprendimų priėmimo proceso skaidrumas, Seimo atskaitingumas visuomenei.

„Situacija, kuomet valdyba nusprendė neduoti įrašo, sudarė prielaidas manipuliuoti informacija, kelti visuomenės nepasitikėjimą, todėl šiandien su visa atsakomybe viešinu minėto posėdžio stenogramą ir garso įrašą. Tikiuosi, kad tai išsklaidys bet kokias abejones mūsų darbo skaidrumu“, – sako A. Stančikas.

Kaip jau skelbta, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamas jį užtikrinti, kad Seimo sprendimu būtų panaikintas Seimo valdybos sprendimas, kuriuo neleidžiama opozicijai gauti Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio garso įrašo. 

ELTA primena, kad Seimo valdyba atsisakė G. Landsbergiui pateikti Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio praėjusių metų rugsėjo 20-osios įrašą, kuriame buvo svarstomas žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisos, galinčios būti svarbios asmenims, nuosavybės teise turintiems daugiau kaip 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės.