Lietuvoje

2018.02.13 09:55

„Naisių vasara“ uždaroma, teisines paslaugas jai teikia VRK narė J. Valčiukienė

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.02.13 09:55

„Naisių vasara nesibaigs tol, kol ji bus reikalinga, laukiama ir sugebės dovanoti džiaugsmą visiems“, – tinklalapyje naisiuvasara.lt rašo Ramūnas Karbauskis. Bet visos vasaros baigiasi. Naisių – taip pat. Serialas „Naisių vasara“ iš ekranų dingo iškart po Seimo rinkimų, o pernai lapkritį nutarta uždaryti ir „Naisių vasaros“ prekės ženklo savininkę – įmonę „Naisių vasara“.

Ši įmonė 2010 m. gegužę buvo sukurta trijų dalininkų: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, prodiuserio ir įmonės „Videometra“, kūrusios „Naisių vasaros“ serialą, savininko Rolando Skaisgirio bei „Naisių vasaros“ scenarijaus autoriaus Eriko Kundrecko. Akcijas jie pasidalijo santykiu 40/40/20.

Steigiant įmonę užsibrėžta, kad „Naisių vasara“ užsiims žemės ūkiu, miškininkyste ir žuvininkyste, didmenine ir mažmenine prekyba, informacija ir ryšiais, profesine, moksline ir technine veikla, aptarnavimo veikla bei menine, pramogine ir poilsio organizavimo veikla.

Tačiau, iš tiesų žemės ūkiu įmonė niekada nesivertė. Ji užsiėmė „Naisių vasaros“ prekės ženklo nuoma ir platino DVD su serialu „Naisių vasara“. Būtent tokia įmonės veikla nurodoma Registrų centrui pateiktuose įmonės finansiniuose dokumentuose. Tačiau įmonės savininkas R. Karbauskis sako, kad su serialu „Naisių vasara“ įmonė niekada neturėjo nieko bendra.

„Ši įmonė buvo tik „Naisių vasara“ prekės ženklo savininkė ir dirbo su šio ženklo sklaida. Ši įmonė nekūrė minėto serialo. „Naisių vasaros“ pavadinimu 2010 metais pristatyti septyni „Rokiškio pieno“ gamybos produktai, kuriais buvo prekiaujama“, – per atstovę spaudai Dalią Vencevičienę perduotuose atsakymuose 15min nurodo R. Karbauskis.

Skolinosi iš „Agrokoncerno“

Vos susikūrusiai įmonei „Naisių vasara“ visai neblogai sekėsi. Pirmaisiais veiklos metais ji gavo 165 tūkst. litų (beveik 48 tūkst. eurų) paskolą, kuri 2015-aisiais iš įmonės ataskaitų mįslingai dingsta. Nors „Naisių vasara“ nedeklaruoja uždirbusi tokias sumas ir nuolat dirba nuostolingai, tačiau R. Karbauskis nurodo, kad įmonė turėjo pinigų 2015 m. kovo 3 dieną skolą „Agrokoncernui“ grąžinti.

Greičiausiai skola buvo grąžinta padidinus įmonės įstatinį kapitalą. Tai atsitiko jau tuomet, kad R. Karbauskis liko vieninteliu „Naisių vasaros“ akcininku.

Serialui „Naisių vasara“ tris pirmus sezonus scenarijų kūręs E. Kundrotas iš įmonės „Naisių vasara“ pasitraukė 2012-ųjų pavasarį. Jis iki šiol nenori prisiminti šio sprendimo aplinkybių. Sulaukęs 15min skambučio jis kartojo nesąs viešas asmuo ir neprivalantis nieko aiškinti.

Rolandas Skaisgirys, BNS nuotr.

R. Skaisgirys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko R. Karbauskio verslo partneriu ilgai taip pat neišbuvo. Jau 2014 gruodžio 19 d. R. Karbauskis lieka vieninteliu „Naisių vasaros“ akcininku.

Deja, R. Skaisgirio taip pat nepavyko paklausti, kodėl jis pasitraukė iš „Naisių vasaros“ ir ar tokį sprendimą lėmė jo vaidmuo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos korupcijos byloje, nes būtent 2014 m. rudenį prodiuseris kelias naktis praleido areštinėje. Prodiuseris telefonu neatsiliepė, nes su šeima atostogauja užsienyje.

Likęs vieninteliu „Naisių vasaros“ valdytoju R. Karbauskis į įmonę įnešė beveik 30 tūkst. eurų – padidino įmonės įstatinį kapitalą šimtu kartų ir šovė į rinkimų karuselę.

Ir vėl Valčiukai

2016 m. rudenį Seimo rinkimus laimėjus R. Karbauskio vadovaujamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, „Naisių vasaros“ serialą iškart nustota rodyti.

Bet įmonė „Naisių vasara“ ir toliau dirbo. Ir R. Karbauskis toliau liko jos valdytoju, nors Seimo nariams draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno.

Tik 2017 kovo 10 dieną, – tai yra praėjus beveik keturiems mėnesiams po duotos Seimo nario priesaikos, R. Karbauskis neturtines teises valdyti „Naisių vasarą“ perleido advokatui Evaldui Valčiukui. Tam pačiam E. Valčiukui, kuris gynė „valstietę“ Gretą Kildišienę, jai pasitraukus iš Seimo priglaudė jos verslą ir kuriam R. Karbauskis perleido neturtines „Agrokoncerno“ valdymo teises.

Taip jau sutapo, kad šio advokato žmona Jonė Valčiukienė – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguota atstovė Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK), pradėjusioje tyrimą dėl politinės reklamos seriale „Naisių vasara“.

Greta Kildišienė, BNS nuotr.

Ir ne tik tai. J. Valčiukienė yra nurodoma, kaip persona, kuri kartu su vyru ir jo kolega gali teikti teisines paslaugas R. Karbauskio valdytai įmonei „Naisių vasara“ jos likvidavimo procese. Tai numatyta pernai lapkritį „Naisių vasaros“ ir advokatų profesinės bendrijos „Leximum“ pasirašytoje sutartyje dėl teisinių paslaugų teikimo.

15min.lt nuotr.

Tačiau J. Valčiukienė to nėra deklaravusi Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Ji taip pat nėra nurodžiusi, kad įmonė, kurioje ji eina advokato padėjėjos pareigas, o jos vyras E. Valčiukas yra vienas iš partnerių, turi sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Nėra deklaracijoje nurodyti ir E. Valčiuko ryšiai su „Agrokoncernu“, „Naisių vasara“ ir kitomis įmonėmis, kurių neturtines teises advokatui yra perleidęs R. Karbauskis.

Kodėl taip yra, J. Valčiukienės paklausti nepavyko. Ji neatsiliepė telefonu.

Pats R. Karbauskis nemano, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguota VRK narė J. Valčiukienė turėtų ką nors deklaruoti.

„Man nėra žinomos aplinkybės, dėl kurių VRK narės, deleguotos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, veikla VRK kliudytų jai dirbti teisinį darbą ir galėtų lemti kokios nors neetiškos veiklos atlikimą. Patikslinu, kad UAB „Naisių vasara“ yra sudariusi sutartį dėl teisinių paslaugų su Advokatų profesine bendrija LEXIMUM, o ne su Jone Valčiukiene. UAB „Naisių vasara“ likvidatorė yra Loreta Sinkevičienė – tai įtvirtinta 2017 m. lapkričio 28 d. sudarytoje sutartyje dėl teisinių paslaugų teikimo“, – teigia R. Karbauskis.

„Naisių vasarai“ vadovavo Seimo pirmininko dukra

Ir dar vienas sutapimas. Nors Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą įstojęs tik 2014-aisiais, jo dukra jau gerokai anksčiau pažįstama su R. Karbauskiu.

Viktoras Pranckietis, BNS nuotr.

Pirma, būtent R. Karbauskį mokslo tikslais pakalbinusi 2011-aisiais Lietuvos žemės ūkio akademijos (dabar Aleksandro Stulginskio universiteto) Viešųjų ryšių skyriaus vadove dirbusi Viktorija Pranckietytė-Žalėnė Vytauto Didžiojo universitete apsigynė magistro darbą „Lietuvos žemės ūkio universiteto reputacija: studentų požiūris“.

Jau po dviejų metų, iš „Naisių vasaros“ direktorės posto pasitraukus nuo įmonės įkūrimo direktoriavusiai Julijai Kryžiūtei, būtent būsimo Seimo pirmininko dukra V. Pranckietytė-Žalėnė buvo pakviesta tapti „Naisių vasaros“ vadove ir metus jai vadovavo.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis to atsiminti nenori. Jis tikina, kad jo dukra „Naisių vasaroje“ dirbo labai jau seniai. Per daug senas, kad komentuotų, Seimo pirmininkui atrodo ir faktas, kad būtent V. Pranckietytės vadovavimo „Naisių vasarai“ metu V. Pranckiečio interviu pasirodė laikraštyje „Naisių žemė“.

„Taip, „Naisių žemei“ turbūt esu davęs interviu, todėl mano interviu ir yra ten buvęs, bet buvęs rinkimų laikotarpiu, kai mes jį ir deklaruodavome, kaip reklaminę produkciją“, – 15min sakė V. Pranckietis ir pasiūlė verčiau kalbėti apie kitus dalykus, pavyzdžiui, filmo „Pelėdų kalnas“ premjerą.

V. Pranckiečio interviu „Naisių žemėje“ pasirodė 2013-aisiais, kai jokia rinkimų kampanija nevyko. Ant leidinio nebuvo jokių nuorodų, kas yra laikraščio leidėjai, redaktoriai. Tuo labiau, kad tai – politinė reklama. Tačiau laikraštyje nurodyta, kad jame naudotos R. Karbauskio ir V. Pranckietytės nuotraukos.

15min.lt nuotr.

V. Pranckietytė iš „Naisių vasaros“ direktorės posto pasitraukė 2014-ųjų kovą. Tuomet šiai įmonei vadovauti stojo kita Aleksandro Stulginskio universiteto viešųjų ryšių skyriaus specialistė Živilė Vyštartaitė, vėliau tapusi Mediekšiene.

Pernai kovo 29-ąją ji buvo atleista. „Naisių vasaros“ direktorės pareigos perleistos buhalterei Loretai Sinkevičienei, o metų pabaigoje ji tapo „Naisių vasaros“ likvidatore.

R. Karbauskis sako, kad įmonę uždaryti nutarta dėl to, kad įmonės „Naisių vasara“ pardavimai, susiję su prekės ženklo produktais, pastaraisiais metais mažėjo.