Lietuvoje

2018.02.13 11:58

Studentai su premjeru aptarė savo teises po universitetų pertvarkos

Lietuvos studentų sąjungos atstovai su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarė skatinamųjų stipendijų dydį, bendrabučių padėtį, studentų ateitį aukštųjų mokyklų konsolidacijos kontekste, studijų prieinamumą studentams su negalia ir kt.

„Prastos studentų buities sąlygos bendrabučiuose tikrai yra žinomos, todėl noriu patvirtinti, kad konsolidacijos procese lėšos už parduotą perteklinį aukštųjų mokyklų turtą bus grąžintos aukštajam mokslui. Visų pirma – tai studentų bendrabučių renovavimui, ypač kalbant apie vidaus renovaciją, kuri iki šiol buvo antrame plane“, – studentams pažadėjo premjeras.

Premjeras taip pat sutiko su būtinybe skirti papildomą finansavimą skatinamosioms studentų stipendijoms. Sutarta ateityje toliau bendradarbiauti, siekiant pasirašyti susitarimą tarp studentų ir vyriausybės, kuris apibrėžtų šių stipendijų kilimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taip pat buvo aptartas ir opus negalią turinčių studentų klausimas. Pagal šiandieninį reglamentavimą, siekdami tikslinės stipendijos dėl negalios, šie studentai negali turėti akademinių skolų. Premjeras sutiko su principine nuostata, kad akademiniai pasiekimai turi būti atskirti nuo pagalbos studentui dėl negalios, ir pažadėjo artimiausiu metu peržiūrėti šį reglamentavimą.

Seimas sausį nutarė, kad Lietuvos sporto universitetas (LSU) būtų jungiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), o sostinėje įsikūręs Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) bei Kaune esantis Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) būtų jungiami prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU). Šios aukštosios mokyklos iki kovo turi pateikti Seimui reorganizavimo planus ir sąlygas.

Dėl kitų aukštųjų mokyklų Seimas kol kas sprendimų nepriėmė.