Lietuvoje

2018.02.12 13:30

„Valstietis“ M. Puidokas koreguoja draudimus dėl rūkymo

BNS 2018.02.12 13:30

Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Mindaugas Puidokas koreguoja savo siūlymus dėl ribojimų rūkaliams – nelieka ankstesniame pataisų variante metrais nustatytos draudžiamos rūkyti zonos. Naujoje versijoje politikas siūlo, kad draudimai galiotų įstaigų prieigose bei prie įėjimų į barus ar kitas pramogų vietas.

Pagal pataisas, rūkyti būtų draudžiama vaikų žaidimų aikštelėse ir šalia jų, švietimo ir socialinių įstaigų prieigose (matomumo zonoje), valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose bei viešose vietose esančiose jų prieigose (matomumo zonose).

Taip pat draudimas rūkyti galiotų prie įėjimų į restoranus, barus, kitas viešojo maitinimo įstaigas, klubus, diskotekas, kazino, kitas laisvalaikio praleidimo įstaigas, patalpas, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, kitas žmonėms aptarnauti skirtas patalpas, masinius renginius, taip pat saugomose teritorijose.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos leistų įstaigose ar jų teritorijose, masinių renginių vietose, darbovietėse, saugomose teritorijose įrengti rūkymo vietas, jose minimi apribojimai negaliotų.

„Metrų nebelieka, yra matomumo zona, kur prie švietimo ir panašių įstaigų pareigūnams bus lengviau įvertinti, kad per arti prie tokių objektų nebūtų rūkoma. O prie kavinių, barų pagal protingumo kriterijus turės būti įrengtos specialios vietos rūkoriams“, – pakoreguotas pataisas BNS komentavo M. Puidokas.

Anksčiau užregistruotuose įstatymo pakeitimuose buvo apibrėžtas tikslus atstumas metrais, kiek siekia draudimo rūkyti zona: dešimties metrų atstumu aplink restoranus, kavines, barus, klubus, lošimo namus, stotis ir stoteles, valstybės, savivaldybių įstaigas, 100 metrų atstumu – aplink vaikų žaidimų aikšteles, švietimo ir socialines įstaigas.

Pasak parlamentaro, pakoregavus pataisas jos bus lengviau įgyvendinamos, „panaikintas ribų apibrėžimą metrais ir įvedus protingumo kriterijus“.

Pirminis siūlymas išplėsti vietų, kur draudžiama rūkyti, sąrašą valstybėms institucijoms kėlė klausimą dėl jų įgyvendinimo. Policijos departamentas išsakė poziciją, kad šiuo metu savivaldybių taryboms numatyta teisė uždrausti rūkyti viešose yra aiški ir pakankama.

Įstatymas šiuo metu draudžia rūkyti viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose ir kitose laisvalaikio praleidimo vietose, taip pat švietimo ir socialinių paslaugų įstaigose bei jų teritorijose. Draudimo rūkyti prie barų, maitinimo įstaigų dabar nėra, dėl to, pasak M. Puidoko, užterštu oru priversti kvėpuoti ir nerūkantys žmonės, vaikai.