Lietuvoje

2013.06.25 09:04

Ekspedicijos nariai: galime patvirtinti, kad E. Markšaitis žuvo (atnaujinta 11:36)

15min.lt, LRT.lt, LRT RADIJAS, ELTA2013.06.25 09:04

Liūdna žinia atskriejo iš Pakistano. Tarptautinės ekspedicijos, su kuria į Himalajus buvo išvykę du lietuviai, nariai pranešė, kad per teroristinį išpuolį žuvo ir lietuvis Ernestas Markšaitis.

Liūdna žinia atskriejo iš Pakistano. Tarptautinės ekspedicijos, su kuria į Himalajus buvo išvykę du lietuviai, nariai pranešė, kad per teroristinį išpuolį žuvo ir lietuvis Ernestas Markšaitis, skelbia 15min.lt.

„Deja, patvirtiname informaciją, kad buvo nužudytas vienas mūsų ekspedicijos narys – Ernestas Markšaitis iš Lietuvos“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė ekspedicijos narė Aleksandra Dzik.

Ji taip pat pranešė, kad per teroristų išpuolį bazinėje stovykloje žuvo kitų ekspedicijų nariai: du slovakai, trys ukrainiečiai, trys kinai, vienas nepalietis ir vienas pakistanietis.

E. Markšaitis ir kiti alpinistai žuvo per teroristų išpuolį bazinėje Nanga Parbato stovykloje.

Kaip praneša portalas lrytas.lt, kitas lietuvis – Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius –  yra gyvas ir sveikas. Tai patvirtino su juo bendravęs garsus Lietuvos alpinistas Vladas Vitkauskas.

Oficialių žinių apie per Šiaurės Pakistano Himalajų rajone įvykdytą išpuolį žuvusį lietuvį kol kas nėra. Tai pranešė Užsienio reikalų ministerija, remdamasi Vengrijos ambasados Pakistane, atstovaujančios Lietuvai konsuliniais klausimais, perduota informacija.

Vengrijos ambasados žiniomis, žuvusiųjų palaikai atgabenti į Islamabadą, tačiau nustatyti jų tapatybes sudėtinga, kadangi užpuolikai pagrobė jų asmens tapatybės dokumentus.

Užsienio reikalų ministerija teigia palaikanti nuolatinį ryšį su Lietuvos ambasadomis Turkijoje ir Indijoje, su Vengrijos ambasada Pakistane bei Lietuvos garbės konsulu Pakistane, stebi padėtį ir tikslina pasirodančią informaciją su oficialiomis Pakistano institucijomis.

Britų visuomeninis transliuotojas BBC, cituodamas vietos pareigūnus, jau šeštadienio dieną buvo paskelbęs, kad tarp nužudytų turistų yra ir lietuvis. Tačiau ši informacija iš BBC interneto svetainės vėliau buvo išimta.

Kaip jau skelbta, užpuolikai nužudė dešimt žmonių, iš jų 9 turistus, šturmavę viešbutį Šiaurės Pakistane, Nanga Parbato kalno, kuris yra devintas pagal aukštį pasaulyje, bazinėje stovykloje.

Kovotojai apšaudė pastate buvusius žmones ir pasišalino. Tai pirmasis išpuolis prieš užsienio turistus Gilgit-Baltistano provincijoje, sakė vietos valdžios institucijų atstovai.

Už užpuolį atsakomybę, anot BBC, prisiėmė Pakistano talibai. Jų atstovas teigė, kad išpuolį surengė keršydami už Pakistano Talibano lyderio pavaduotoją, kuris gegužę buvo nukautas per JAV bepiločio lėktuvo smūgį.

Anot 15min.lt, abu lietuviai yra prisijungę prie tarptautinės ekspedicijos, kurioje susirinko alpinistai iš Lenkijos, Rusijos, Ažerbaidžano, Lietuvos, Kanados, Ukrainos, Bulgarijos ir Latvijos. Iš viso komandą sudaro 19 alpinistų.

Po išpuolio bazinėje stovykloje ekspedicijos nariai savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad visi komandos nariai yra saugūs, tačiau jie negali susisiekti su vienu iš lietuvių. Šiuo metu į Nanga Parbatą, oficialiais duomenimis, bando įkopti mažiausiai aštuonios ekspedicijos.

Kaip LRT radijui sakė garsus alpinistas Vladas Vitkauskas, vietovė, kurioje talibai nužudė alpinistus, iki šiol buvo gana rami. Anot V. Vitkausko, pagrindinė jos problema greičiausiai yra ta, kad netoli – pagrindiniai keliai ir dideli miestai.

„Man teko ten būti 2004 metais. Tais laikais mes be jokių apsaugų ir jokių palydų pakankamai daug po Pakistaną važinėjome. Kalnų rajone apie grėsmes nebuvo jokių minčių. Bet laikas keičiasi. Nanga Parbatas yra kaip tik arčiau civilizacijos. Čia gal ir yra pagrindinė bėda, kad jis yra arčiau pagrindinių kelių ir didžiųjų miestų. Tai tikrai išskirtinis atvejis. Panašaus – žudynių alpinistų stovykloje – nesu girdėjęs. Manau, kad turizmui Pakistane tai bus labai rimtas smūgis“, – LRT radijui kalbėjo V. Vitkauskas. 

Nustatytos Pakistane nužudytų alpinistų asmenybės

Nustatytos visų dešimties užsienio alpinistų, nužudytų sekmadienį per teroristų išpuolį Pakistane, Gilgit Baltistano srityje, asmenybės. Tai pirmadienį pranešė Pakistano radijo tinklalapis, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

Nužudytuosius identifikavo Pakistano medicinos mokslų instituto Islamabade specialistai. Tarp aukų – Lietuvos pilietis Ernestas Markšaitis, du slovakai, trys ukrainiečiai, du Kinijos piliečiai, vienas nepalietis ir JAV pilietis. Per teroristų išpuolį taip pat žuvo gidas pakistanietis.

Kad Lietuvos pilietis E. Markšaitis buvo tarp užsienio alpinistų, kurie sekmadienį buvo nužudyti Pakistane, pirmadienį žurnalistams pranešė šios šalies Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

„Tarp Gilgite nužudytų užsienio alpinistų buvo Lietuvos pilietis. Jo vardas – Ernestas Markšaitis“, – patvirtino ministerijos atstovas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino oficialiais diplomatiniais kanalais gavęs pranešimą, kad per išpuolį Pakistane žuvo lietuvis alpinistas, pranešė LRT radijas.   

Kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, žuvusiųjų palaikai atgabenti į Islamabadą, atliekamos tapatybės nustatymo procedūros, laukiama oficialaus išvadų patvirtinimo. 

Lietuvos ambasadorius Turkijoje šiąnakt atvyko į Pakistaną. 

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius