Lietuvoje

2018.02.09 07:41

Disidentui A. Terleckui – 90

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.09 07:41

Antanui Terleckui – aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, pogrindinės spaudos leidėjui sukanka 90 metų. 

A. Terleckas per gyvenimą ėjo įvairias pareigas Lietuvos institucijose. Jis buvo vienu aktyviausių sovietmečio disidentų – jo pareiškimai, laiškai, raginantys nutraukti Lietuvos okupaciją, buvo skelbiami per „Laisvės“, „Amerikos balso“, „Vatikano“ radijo stotis. 

1978-aisiais vasarą su bendraminčiais A. Terleckas įkūrė Lietuvos Laisvės Lygą. Jos iniciatyva 1987-ųjų rugpjūčio 23-ąją prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje organizuotas mitingas Molotovo-Ribentropo paktui paminėti. 

A. Terleckas iš viso buvo nuteistas tris kartus, kalėjo konclageriuose Sibire, Lukiškių kalėjime, taip pat Urale, metus praleido tremtyje Magadano srityje. 2012-aisiais apie Antaną Terlecką sukurtas dokumentinis filmas „Neokupuotas“.

Pasak šalies vadovės Dalios Grybauskaitės, A. Terleckas – vienas legendinių kovotojų už Tėvynės laisvę, kurių įsitikinimai ir drąsa atvedė Lietuvą į nepriklausomybę.

Prezidentė pabrėžė, kad nepalaužiamas pasipriešinimo okupacijai lyderis visada bus principingumo ir pasiaukojančio patriotizmo pavyzdys, iš kurio ir šiandien galima mokytis ištikimybės savo idėjoms, pasiryžimo bet kokiomis aplinkybėmis ginti žmogaus teises.

Šalies vadovė sveikinime padėkojo A. Terleckui už Lietuvai skirtą gyvenimo kelią ir palinkėjo sveikatos bei stiprybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt