Lietuvoje

2018.02.08 20:12

Žydų bendruomenė kaltina akademinės etikos kontrolierių antisemitizmu

BNS 2018.02.08 20:12

Lietuvos žydų bendruomenė kaltina antisemitizmu akademinės etikos ir procedūrų tarnybos vadovą Virgilijų Sadauską, nes jis internete paskelbė siūlantis atlygį žmonėms, nustačiusiems XX a. žydų nusikaltimus, ketvirtadienį pranešė televizija „Info TV“.

„Sakyčiau, kad tai yra tikrai antisemitizmas. Nežinau, ar asmuo gali toliau tęsti darbą, vadovybė turi vertinti tokio asmens moralinį standartą ir prokuratūra turi susirūpinti tokia informacija“, – televizijai sakė bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Taip ji reagavo į V. Sadausko įrašą tinklaraštyje, kur jis siūlo tūkstantį eurų „moksleiviui, studentui, doktorantui, mokytojui ar mokslininkui, kuris surinks informaciją, dokumentus, medžiagą bei parašys darbą (bent 10 autorinių spaudos lankų), publikaciją apie žydų tautybės asmenis, kurie žudė žmones, prisidėjo prie trėmimų ir kankinimų“.

Pats akademinės etikos kontrolierius sako kaip tik bandantis įrodyti, kad žydai nebuvo nusikaltėlių tauta.  

„Jūs manote, žudyti yra gerai? Nu kaip jūs manot, ar gerai yra žudyti. Aš vieno klausimo klausiu žudyt gerai ar blogai? Aš kartoju – jei žydai žudo lietuvius tai gerai ar blogai? Jei lietuviai žudo tai gerai ar blogai?“, – kalbėjo V. Sadauskas.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierių į pareigas skiria Seimas.