Lietuvoje

2018.02.08 14:34

Po aštuonių parų Panevėžio policija stabdo aktyvias dingusio mažylio paieškas

Tomas Markelevičius, 15min.lt2018.02.08 14:34

Praėjusį trečiadienį Panevėžio rajone, Kunciagalio kaime mįslingomis aplinkybėmis dingusio dvimečio paieškos kol kas rezultatų neduoda. Policija, ugniagesiai gelbėtojai, narai, kariai ir savanoriai net kelis kartus patikrino upę ir sodybos apylinkes, tačiau berniukas iki šiol nerastas. Dėl šios priežasties aktyvias paieškas nuspręsta stabdyti.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos viršininkas Orlandas Butkus teigė, kad jau daugiau nei savaitę trunkančias paieškas apsunkina oro sąlygos – srauni Nevėžio srovė ir kai kur besiformuojantis ledas.

Viršininkas patvirtino, kad paieškos bus tęsiamos ir toliau, tačiau dabar jos nebebus tokios aktyvios. Anot Orlando Butkaus, kol nerastas kūnas, pareigūnai negali atmesti jokios įvykio versijos, tačiau pagrindine vis dar laikomas nelaimingas atsitikimas. Įtarimai nepareikšti niekam, tęsiamos apklausos.

 „Aštunta para, kai yra ieškomas Roko kūnas. Paeiškos intensyvios. Jos vyksta ir dieną, ir naktį. Paieškas apsunkina oro sąlygos – susidaręs ledas, patvinusi Nevėžio upė. Dėl to šis kūnas, jei jis yra vandenyje, galėjo nuplaukti toli. Gal net iki Panevėžio.

Vakar, bendradarbiaujant Lietuvos ir Latvijos policijai, priėmėme savanorius, kurie turi patirtį kūno paieškose vandenyje.

Jie darbą baigė vakar vidurnaktį ir išvažiavo. Rezultatai – dalis upės apžiūrėta labai smulkiai, nuodugniai. Dalis upės liko neapžiūrėta, o dalis – kai kuriose vietose. Mums neleidžia oro sąlygos padaryti tai, ką norime dabar daryti. Šiuo metu formuojasi ledas.

Kuriam laikui aktyvias paieškas stabdome. Ikiteisminis tyrimas yra pradėtas. Jame taip pat kaupiama visa informacija, gauta iš visuomenės, viešosios erdvės, interneto, apklausų. Yra analizuojama, kuriamos versijos. Tikrinamos visos galimos versijos, kol nerastas kūnas, neatlikta utopsija.

Mes visą laiką ieškosim, pravažiuosim, žiūrėsim, prašysim gyventojų, kad stebėtų, praneštų“, – kalbėjo Orlandas Butkus.

Orlandas Butkus patikino, kad prie vaiko paieškų prisidedančios visuomenės aktyvumas yra sveikintinas dalykas, tačiau buvo atvejų, kai savanoriai peržengė ribas.

„Mes tikrai esame dėkingi žmonėms, kurie, netrukdydami kitų privataus gyvenimo, padeda, stengiasi. Esame labai dėkingi. Bet gaila, kad atsiranda tokių žmonių, kurie darosi šou, darosi tiesioginį eterį socialiniam tinkle, ko galėtų nedemonstruoti, kad ieško, o tiesiog ieškoti. Buvo mūsų kriminalinės policijos pareigūnai neuniformuoti. Jie bandė reguliuoti visus, kas buvo be darbo.

Nurodė, kur eiti, kur dar neapieškota. Buvo tokių savanorių, kurie atvažiavę nieko nežino, eina per tas pačias vietas, kurios jau kelis kartus patikrintos. Stengiamės nukreipti, o tuos, kurie ieškoti nenorėjo, o tik šou daryti, stengėmės išprašyti iš to lauko. Prieš tokius asmenis nesame pradėję ikiteisminio tyrimo, bet esame apklausę asmenis. Kol kas tai darome prevenciškai“, – tvirtino O. Butkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.