Lietuvoje

2018.02.08 10:30

S. Skvernelis nepalaiko moterų visuotinio šaukimo į kariuomenę

ELTA2018.02.08 10:30

Premjeras Saulius Skvernelis teigia kol kas nepalaikantis moterų visuotinio šaukimo į kariuomenę. Pasak premjero, jis palaiko moteris kariuomenėje, bet tik tuomet, kai jos eina į profesionalią karo tarnybą ir į savanoriškus krašto apsaugos sistemos dalinius. 

Kalbėdamas „Žinių radijui“ S. Skvernelis pabrėžė, kad visuotinis šaukimas į kariuomenę yra vienas iš tikslų, kuris susilauks politinio sprendimo. Tačiau, pažymėjo premjeras, tai būtų įgyvendinta ne anksčiau kaip po 6–7 metų.

Apibendrindamas S. Skvernelis akcentavo, kad šiuo metu svarbiausia yra kariuomenės modernizacija. „Man buvo labai aiškiai išdėstyti argumentai. Pirmiausia finansiniai argumentai. Ir aš palaikau kariuomenę, šiuo atveju ir krašto apsaugos ministrą. Mane įtikino ir įrodyta skaičiais, kad šiandien reikalingas prioritetas mūsų kariuomenės modernizavimo, o visuotinis šaukimas yra svarstytinas ir galimas, turime kaštus“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje pristatė ministerijos paruoštą visuotinės karo prievolės įvedimo galimybių vertinimą.

Pasak ministro, visuotiniam vaikinų šaukimui į kariuomenę iš viso reikėtų apie 400 mln. eurų. Siekiant šaukti merginas – reikėtų keturiskart daugiau lėšų.