Lietuvoje

2018.02.08 12:29

Ligoninėje – sunkiai sužeistas naujagimis: pradėtas ikiteisminis tyrimas

LRT RADIJAS, LRT.lt, DELFI.lt 2018.02.08 12:29

Policija praneša, kad trečiadienį Vilniuje į ligoninę iš namų Švenčionių rajone atvežtas sunkiai sužeistas naujagimis. Medikai jam nustatė kraujo išsiliejimą į smegenis. 

Neatmetama, kad tai galėjo nutikti kūdikį stipriai supurčius. Pareigūnai dėl incidento pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Mama sako, jog užmigo su vaiku ant rankų, o paskui pabudusi pašoko ir tuo metu naujagimis galėjo būti sužalotas.

Po nelaimės namuose apsilankė seniūnijos atstovai

Pabradės seniūno pavaduotoja Olesia Jurgelianec sako, kad trečiadienį, po nelaimės, seniūnijos atstovai lankėsi šeimos namuose. Apie įvykį pranešta ir vaiko teisių specialistams.

„Žinoma, kad šeimą pažinojome. Motina visą gyvenimą buvo rizikos šeimoje, mes lankėmės, kai vaikutis tik gimė, visą situaciją aprašėme ir pranešėme vaikų teisėms, kad įvertintų padėtį, ar galima tam vaikeliui grįžti.

Kai motina su vaiku grįžo namo, matėme, kad namuose šilta, tvarkinga, blaivu, viskas tvarkinga, nieko blogo nepamatėme“, – sako O. Jurgelianec.

Seniūnijos atstovė negalėjo pasakyti, ar šeimoje buvo vartojamas alkoholis – esą priežastis, kodėl šeima atsidūrė rizikos sąraše, žino vaiko teisių skyrius.

Pasak seniūnės pavaduotojos, į ligoninę vakar paguldytas kūdikis buvo vienintelis šeimoje.

„Mano specialistės, kurios atsakingos už šeimų stebėjimą, nuvyks, apsilankys, susižinos, pasižiūrės, kokia situacija ir vėlgi praneš vaiko teisėms“, – apie tolimesnius žingsnius pasakoja O. Jurgelianec.

Mama buvo apkaltinta alkoholizmu

Švenčionių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Ana Aidietienė paneigė, kad aprašoma šeima buvo įtraukta į rizikos sąrašą – esą šeima buvo tik stebima.

Anot jos, po vaikelio gimimo buvo duomenų, kad šeimoje yra girtaujama, tačiau, anot skyriaus vedėjos, šie faktai nepasitvirtino.

Pašnekovė sako, kad informaciją apie įvykį gavo tik šiandien. Ji sako nenorinti spėlioti, ar naujagimio mama vakar popietę buvo blaivi – esą vyksta ikiteisminis tyrimas, tą aiškinsis policija.

Kas yra kūdikio tėvas, sako A. Aidietienė, oficialiai nėra nustatyta, tačiau trečiadienį į Vilnių lankyti vaikelio išvažiavo asmuo, pripažįstantis esąs tėvu. Mama, pasak pašnekovės, naujagimio važiuos aplankyti rytoj. Vaikas augo be tėvo.

„Namuose nėra prabangos, bet sąlygos kūdikėlio priėmimui namuose buvo sudarytos“, – tikina vaiko teisių specialistė.

Tiesa, ji tikina, kad užklausa į gydymo įstaigą, kurioje šiuo metu guli vaikelis, yra išsiųsta.

„Kadangi man kilo abejonių, šiandien rytą išsiunčiau paklausimą į medicinos įstaigą, kurioje prižiūrimas kūdikėlis. Kai gausiu atsakymą, galėsiu kažką sakyti“, – kalba vaiko teisių specialistė.

Jeigu iki vaikelio išleidimo iš ligoninės policijos ikiteisminis tyrimas nebus baigtas, arba bus pareikšti įtarimai mamai, vaikelis keliaus pas globėjus, tikina ji.

„Mes intensyviai ieškome šeimos, kuri galėtų priimti kūdikėlį, ją jau kaip ir turime. Jeigu įtarimai mamai nebus pareikšti, suprantu, kad nebus pagrindo vaikui keliauti pas globėjus“, – aiškina pašnekovė.