Lietuvoje

2018.02.08 16:37

Aplinkosaugininkai tiria, kas išpylė srutas Medžiuolių kaimo laukuose

Anykščių aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai aiškinasi, kokią žalą gamtai galėjo padaryti žemės ūkio bendrovė „Elma“, priklausanti „Agrokoncerno“ grupei. Žemdirbiams gali būti skirta bauda ir už srutų išpurškimą nelaiku.

Aplinkosaugininkai dar nenustatė, kiek srutų išpurkšta Medžiuolių kaimo laukuose. Gali būti net iki 5 tonų – esą tai patvirtina ir traktoriaus vėžės laukuose – važiuota kelis kartus.

„Tai buvo apie 15 valandą vakar. Kadangi bendrovė dirba iki 15 valandos, tai darbuotojų neaptikau. Šiandien buvau nuvykęs į bendrovę apklausti traktorininko, kuris neneigia tai daręs“, – sakė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros vyresnysis specialistas Audrius Pilka.

Aplinkosaugininkai aiškinasi, kodėl srutos purkštos ant užšalusių laukų, nes žemdirbiai yra nuolat informuojami, kada, atsižvelgiant į oro sąlygas, galima  srutomis teršti laukus, o kada draudžiama.

„Nuo sausio 1 d. iki balandžio 15 d. yra draudžiama, jeigu nebūna pakeitimų, priklausomai nuo oro sąlygų. Šiuo metu yra neleidžiama, todėl, kad įšalusi žemė, gali nutekėti srutos ir užteršti gruntinius vandenis ar kitus“, – kalbėjo Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros vyr. specialistė Jūratė Banėnienė.

Stiprus srutų kvapas tvyro Medžiuolių kaimo laukuose, išdavikiškai telkšo ir ledu padengtos balos. Traktorininkas aplinkosaugininkams aiškino, kad srutas išpurškė laukuose, nes buvo užšalusi rezervuaro, į kurį pumpuojamos srutos, žarna. Bendrovės direktorius „Panoramos“ žurnalistams telefonu sakė atostogaujantis ir nieko apie tai nežinąs.

Pasak aplinkosaugininkų, žemės ūkio bendrovei gali būti skirta bauda nuo 100 iki 450 eurų, asmuo užteršęs gamtą gali būti įspėtas arba nubaustas bauda nuo 90 iki 230 eurų.