Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.07 18:48

Teisininkas patarė, ką daryti, kad liga netaptų pravaikšta

Lietuvoje vis labiau įsisiūbuojant gripo epidemijai, pravartu žinoti, kaip tinkamai elgtis, jei esate dirbantis žmogus ir staiga susirgote. Teisininkai atkreipia dėmesį, kad pasitaiko atvejų, kai susirgus darbuotojui yra piktnaudžiaujama – tiek iš jo, tiek iš darbdavio pusės. Ką daryti, kad liga netaptų pravaikšta?

Pasak advokato Manto Mikalopo, gali būti taip, kad darbdavys piktnaudžiauja norėdamas pakenkti nemėgstamam darbuotojui. Jei sirgimas nėra įformintas – nėra raštiško susitarimo su darbdaviu, kad darbuotojas, pavyzdžiui, porą dienų sirguliuodamas dirbs iš namų, vėliau jam gali būti priekaištaujama dėl pravaikštos.

„Jei nėra įrodymų, kaip buvo susirašinėjama, liudininkų, tai tas pokalbis telefonu yra sunkiai įrodomas. Geriau elektroninis laiškas. Turėtų būti aiškus susitarimas, kad darbas laikinai yra atliekamas iš namų“, – sako advokatas.

Taip pat, anot teisininko, jei darbuotojas trumpam nesunkiai suserga ir nedarbingumas neįforminamas (žodžiu susitariama su darbdaviu, kad už 1–2 dienų bus grįžtama į darbą), tuomet kyla klausimas dėl darbų saugos, pavyzdžiui, – jei darbuotojui kas nors nutinka, ar tai traktuojama kaip įvykis darbo metu, ar ne.

Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidento Sigito Besagirsko teigimu, netgi daugumoje šalies įmonių egzistuoja blogas įprotis – žmonės jaučiasi kalti, kad susirgo, vengia gydytis ir toliau sirgdami dirba. 

Daugiau apie tai – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi