Lietuvoje

2018.02.07 17:22

Prieš A. Dudos vizitą gatvė Vilniuje pavadinta L. Kaczynskio vardu

Vilniaus politikams pasiūlytos dvi gatvės, iš kurių vieną būtų galima pavadinti žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vardu. Viena – Senamiestyje, šalia Centrinio pašto, kita – Šnipiškėse, prie Vilniaus miesto savivaldybės. Pastarąjį siūlymą politikų dauguma ir palaikė. Tiesa, gatvės pavadinimas bus lietuviškas – L. Kačinskio.

Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija pritarė taip pat siūlymui L. Kaczynskio vardu pavadinti gatvę Šnipiškėse. Gatvės pavadinimo lentelėse Lenkijos prezidento pavardė bus užrašyta lietuviškai – L. Kačinskio.

Pasiūlymą žuvusio Lenkijos prezidento vardu pavadinti gatvę Vilniaus tarybai pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos seniūnas Zbignevas Macejevskis ir frakcijos narė, vicemerė Edita Tamošiūnaitė. Ji tarybos posėdyje pasisakė, kad abi siūlomos gatvės yra vertos būti pavadintos L. Kaczynskio vardu.

Frakcija siūlymą pateikė jau po to, kai paskelbta, kad švęsti Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio Vasario 16-ąją atvyksta dabartinis Lenkijos vadovas A. Duda.

Tarybai pateiktas ir kitas projektas, pagal kurį siūlyta „suteikti bevardei Vilniaus miesto savivaldybės gatvei Senamiesčio seniūnijoje Lecho Kačinskio vardą, gatvės lentelėje rašyti – L. Kačinskio g.“. Tai gatvelė šalia Centrinio pašto.

Tai ne pirmas sumanymas įamžinti L. Kaczynskio vardą Vilniuje. Dar 2010-aisiais, metais, kai prezidentas žuvo, buvo svarstomas toks siūlymas ir tuomet irgi kalbėta apie gatvelę šalia Centrinio pašto. Tačiau idėjos buvo atsisakyta argumentuojant, kad žymaus asmens vardu gatvės pavadinamos praėjus ne mažiau kaip penkeriems metams po jo mirties. Kitas dalykas – LLRA atstovų protestai Vilniaus taryboje, nes gatvės pavadinime nebūtų išlaikyta originali pavardės rašyba.

L. Kaczynskis su žmona Marija ir beveik šimtu aukšto rango politikų, kariuomenės, dvasininkijos atstovų žuvo 2010-aisiais per lėktuvo katastrofą Rusijoje, Smolensko apylinkėse 2010-ųjų balandį.