Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.08 14:53

Minios moksleivių užplūdo parodą „Studijos 2018“

Vilniuje „Litexpo“ parodų salėje atidaroma 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Pagrindinė šių metų tema: „Įjunk ateitį“, o svarbiausias akcentas – būti ir kurti Lietuvai. Tris dienas truksiančioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos padės apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.

Parodoje didelis dėmesys skiriamas inovacijoms ir technologijoms studijose, diskutuojama, kaip mokymasis visą gyvenimą pakeis šalies ekonomiką ir raidą, kokios kompetencijos ir žinios bus reikalingos jau netolimoje ateityje, norint užtikrinti Lietuvos konkurencingumą globalioje rinkoje.

„Apsispręsti, kur stoti – vienas iš sunkesnių pasirinkimų, bet nėra gerų ar prastų specialybių. Patarčiau abiturientams galvoti ne tik kurį universitetą ar kolegiją, kurią studijų programą rinktis, bet kelti klausimą, kuo jis nori būti, ką dirbti, kokias žinias ir kompetencijas nori įgyti. O tada ieškoti mokyklos, kuri gali tai pasiūlyti. Kuo daugiau jaunas žmogus turi informacijos, tuo lengviau jam atsakyti į klausimą, kur stoti. Ši paroda tinkamiausia vieta, kur galima tiesiogiai aukštųjų mokyklų atstovams užduoti visus klausimus“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pasak „Litexpo“ parodų grupės vadovės Jolantos Masiulienės, norima parodyti, kad Lietuva – puiki šalis kurti karjerą.

„Šių metų parodos akcentas – „Būsiu Lietuvai“. Ir pagrindinė žinia, kurią norime transliuoti, skleisti savo parodos lankytojui, tai, kad Lietuva yra puiki šalis kurti, dirbti, mokytis, kažko pasiekti naujo, nes tai yra šalis, kurioje daug mažiau konkurencijos, tu greičiau gali išsiskirti iš kitų“, – sako J. Masiulienė.

Parodoje šiemet dalyvauja 285 dalyviai iš įvairių Lietuvos ir užsienio universitetų bei kolegijų, profesinio mokymo centrai, verslininkai, karjeros konsultantai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi