captcha

Jūsų klausimas priimtas

Virš Vilniaus dangaus – J. Kairio simfonija, sraigtasparnių polka ir NATO lėktuvų kankanas

Vilniaus oro uoste po bemaž dviejų dešimtmečių pertraukos vykstanti aviacijos šventė sutraukė didžiulį būrį smalsuolių. Šiemetis renginys skirtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti.
L. Brundzos (BFL) nuotr.
L. Brundzos (BFL) nuotr.

Vilniaus oro uoste po bemaž dviejų dešimtmečių pertraukos vykstanti aviacijos šventė sutraukė didžiulį būrį smalsuolių. Šiemetis renginys skirtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti.

Nuo 11 val. vilniečiai ir miesto svečiai gali apžiūrėti aviacijos techniką: oro uosto techniką, aviamodelius, parašiutus, karšto oro balioną, skraidykles, parasparnius, ultralengvuosius ir akrobatinius lėktuvus, sklandytuvus, senovinius orlaivius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinės bei Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaivius.

Šventėje galima pamatyti ir tikslią S.Dariaus ir S.Girėno lėktuvo „Lituanica“ kopiją, sukurtą 1983 m. sukant filmą apie Atlantą perskridusius lakūnus. Kauno aviacijos muziejuje saugomas lėktuvas į orą nebuvo pakilęs 10 metų. Jis kartu su 9 lėktuvų rikiuote turėjo atskristi iš Kauno, praskristi virš Vilniaus oro uosto, pasveikinti šventės svečius ir nutūpęs stovėti orlaivių ekspozicijoje.

Prieš pat vidurdienį prasideda aviacijos šou – savotiška muzikinė programa. Pirmiausiai buvo suplanuota retai Lietuvos padangėje matomo akrobatinio skraidymo meistro Jurgio Kairio skrydžio simfonija, tačiau, esą Turkijoje sugedus jo lėktuvui „Su-26“, pilotas nepasirodys.

Žadama akrobatinio skraidymo čempionų grupės oro opera (trijų lėktuvų skrydis rikiuotėje ir sudėtingos akrobatinės figūros), „oro traukinys“ ir sklandytuvų džiazas (dviejų lėktuvu traukiamų sklandytuvų skrydis), akrobatinio skraidymo meistro, septyniskart Lietuvos čempiono Eltono Meleckio solo lėktuvu „Su-26M“, kuris dėl margų šonų dar vadinamas „Baltuoju tigru“, parašiutininkų grupės valsas „Padangių gėlės“ – jie žada nusileisti iš 1000 metrų aukščio su plevėsuojančiomis Lietuvos, Vilniaus miesto, Lietuvos karinių oro pajėgų ir Lietuvos aeroklubo vėliavomis.

Karinės oro pajėgos žada skrydžių maršą – parodyti, kas dažniausiai nematoma. 20 minučių programoje kariai pademonstruos, kaip sraigtasparniu „Mi-8“ atlieka specialiąsias – žmonių gelbėjimo ir gaisrų gesinimo – operacijas.

Su darbo kasdienybe netradiciškai – sraigtasparnių polka – polka supažindins pasieniečių Aviacijos rinktinės pareigūnai. Jie atliks parodomąjį įsivaizduojamojo pasienio ruožo stebėjimą ir pademonstruos improvizuotas akrobatines figūras šiuolaikiškais sraigtasparniais „Eurocopter“.

Programoje taip pat numatytas NATO oro policijos funkcijas vykdančių naikintuvų kankanas, mažesnių orlaivių (skraidyklių, parasparnių ir ultralengvųjų orlaivių) fokstrotas, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkų aviamodeliuotojų su pasaulio čempionu Donatu Paužuoliu priekyje flamenko.

Organizatoriai tikina, kad lakūnai nesudrums įprasto oro uosto darbo – lėktuvai kils ne nuo pagrindinio oro uosto tako, o nuo šalia įrengtų gruntinių (žolės) takų.

Visos šventės metu žadami muzikiniai pasirodymai, mažiesiems rengiama programa su aitvarais ir lėktuvėliais. Žiūrovai galės iš arčiau apžiūrėti įvairius aparatus ar net juos „pasimatuoti“.

Tikimasi, kad šventėje apsilankys apie 10 tūkst. aviacijos mylėtojų.

Aviacijos šventę organizuoja Lietuvos aeroklubas, Tarptautinis Vilniaus oro uostas ir valstybės įmonė „Oro navigacija“.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...