Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.07 15:48

R. Karbauskiui nepavyko įrodyti, kad referentė M. Marcinkevičiūtė dirbo nuotoliniu būdu

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, nagrinėjusi buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos referentės Milenos Marcinkevičiūtės įdarbinimo Seime aplinkybes, nustatė, kad leidimas jai dirbti nuotoliniu būdu, kaip teigė frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, nebuvo parašytas. Tačiau etikos sargai nenustatė, kad tai kažkoks pažeidimas, buvo tik nuspręsta atkreipti LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad „frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose“.

Tai trečiadienio posėdyje atskleidė tyrimą dėl įdarbinimo atlikę komisijos nariai Andrius Palionis ir Kazys Starkevičius. „Darbo pareigose metu M. Marcinkevičiūtė nepateikė rašytinio prašymo leisti jai dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė A. Palionis. Vykdant šį tyrimą M. Marcinkevičiūtė Etikos ir procedūrų komisijai pateikė darbų, kuriuos atliko dirbdama frakcijoje, pavyzdžius. „Darbų nurodė kad visus kalnus nuvertusi, kitas klausimas, ar patikėjom, ką pateikė“, – prisipažino K. Starkevičius.

A. Palionis priminė, kad R. Karbauskis aiškino, jog atsižvelgiant į darbo pobūdį, frakcijos seniūnas leido atlikti funkcijas ne darbo vietoje. „R. Karbauskis sakė, kad pildant prašymą į pareigas dėl neapdairumo nebuvo nurodyta kita (M. Marcinkevičiūtės – aut.) darbo vieta“, – sakė jis.

„Lietuvos ryto“ žurnalistai išsiaiškino, kad M. Marcinkevičiūtė be darbo Seime taip pat privačiai organizavo fotosesijas. Sprendžiant, kaip reaguoti į situaciją, socialdemokrato A. Palionio ir konservatoriaus K. Starkevičiaus nuomonės išsiskyrė.

A. Palionis siūlė atkreipti Seimo LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose. K. Starkevičius siūlė konstatuoti, jog R. Karbauskis nesilaikė Seimo kanclerio įsakymu patvirtintų kanceliarijos vidaus tvarkos taisyklių. Balsuojant palaikytas A. Palionio variantas. Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė pasiūlė kreiptis į kanclerį, kad būtų pakeista priėmimo į darbą forma, kurioje būtų galimybė pažymėti, kad referentas dirba nuotoliniu būdu.

„Galvojat jūs visuomenę apkvailinsit – neapkvailinsit. Kad varnelė neuždėta – ką čia šnekat (...) “, – pyktelėjo komisijos narys konservatorius Antanas Matulas. K. Starkevičius savo ruožtu piktinosi, kad Seimo kanclerė esą liko kalta šioje situacijoje. „Mano pasiūlymas buvo paaiškinantis situaciją, o dabar liko trečias kaltas“, – Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą įvertino jis.

Tyrimo paprašė pats R. Karbauskis

Tyrimas buvo atliekamas to paprašius „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Tyrimo prireikė paaiškėjus, kad LVŽS frakcijos Seime referente dirbusi M. Marcinkevičiūtė gavo atlyginimą, tačiau jos darbo vietoje niekas nėra matęs.

Po to R. Karbauskis pranešė, kad mergina dirbo nuotoliniu būdu, nes yra neįgali. Šiai istorijai iškilus į viešumą M. Marcinkevičiūtė pasiprašė atleidžiama iš darbo, ji dirbo nuo pernai sausio iki lapkričio 30 dienos. Seimo kanceliarija yra pranešusi, kad darbo užmokestis referentei mokėtas pagal darbo laiko apskaitos žiniaraščius, kuriuos patvirtindavo frakcijos seniūnas. Frakcijų referentai į darbą taip pat priimami frakcijos seniūno pasirinkimu ir yra jam pavaldūs. Frakcijos referento veiklos kontrolę užtikrina frakcijos seniūnas.

„Valstietis“ Povilas Urbšys yra sakęs, jog kyla abejonių, kad panevėžietė referentė gali būti susijusi su buvusia parlamentare, taip pat panevėžiete Greta Kildišiene. „Susidaro įspūdis, kad tai daugiau susiję su Gretos reikalais ir kad gali būti įdarbintas žmogus tam, kad apmokėtų jo paslaugas teikiamas ne frakcijai, o Gretai. Tokių abejonių yra“, – yra teigęs jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi