Lietuvoje

2018.02.07 14:54

LRT pastatą papuošė 25 m Trispalvė

2018.02.07 14:54

Iki Vasario 16-osios belikus kiek daugiau nei savaitei, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastatą šiandien papuošė specialiai pasiūta 25 metrų ilgio Trispalvė, vainikuojanti Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą LRT iniciatyvą „Keliu vėliavą“.

„Lietuvoje, palyginti su kai kuriomis kitomis šalimis, nacionalinę vėliavą rasti gana sunku. Taip, ji plazda prie valstybės institucijų, miesto centre ar švenčių dienomis. Bet ar ne puiku būtų matyti vėliavą prie kiekvieno namo, kad tai darytų paprasti žmonės savo iniciatyva. Todėl, kad didžiuojamės ja. Norime šia akcija stiprinti pasididžiavimą valstybės simboliais, ir kad tai taptų tradicija kiekvienuose namuose“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

LRT iniciatyva startavo lapkritį, iki Vasario 16-osios likus 100 dienų. Nuo tada prie akcijos „Keliu vėliavą“  prisijungė dešimtys žinomų Lietuvos žmonių. Valstybės atkūrimo 100-metį švęsti keliant Lietuvos vėliavą raginančiuose LRT vaizdo klipuose nusifilmavo Marijus Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienienė, Regimantas Adomaitis, Merūnas Vitulskis, Algirdas Kaušpėdas, Erica Ir Jurgis Didžiuliai, partizanų būrio ryšininkė Ksaverija Keruckaitė-Drūsys. 

Trispalvę kėlė mokyklos, darželiai, ligoninės, gyvenamųjų namų bendrijos Vilniuje ir Lietuvos regionuose – Palangoje, Birštone, Elektrėnuose, Lazdijuose ir kitur. Iniciatyvą palaikė ir paprasti žmonės, siųsdami Trispalvės nuotraukas į LRT ir dalindamiesi ocialiniuose tinkluose su grotažyme #KeliuVėliavą. Žmonių atsisųstų įspūdingų nuotraukų galima rasti: /projektai/keliuveliava/galerija#skip

Akcijai LRT sukūrė vaizdo klipą. Pagrindinis klipo herojus – jaunas, talentingas muzikantas, neradęs darbo pagal specialybę ir išvykęs laimės ieškoti svetur. Emigravus lietuvio gyvenimas nepagerėjo, jis dirbo sunkų, juodą darbą. Tačiau vaikinas netikėtai sulaukia pasiūlymo grįžti į Lietuvą dirbti muzikos mokytoju. Klipą galima pamatyti: https://www.youtube.com/watch?v=qeblKTyOTv8

LRT akcija KELIU VĖLIAVĄ. Regimantas Adomaitis https://youtu.be/qi9pAHwCWXU

Alpinistas Saulius Damulevičius https://youtu.be/O-hdBMCcUgM

Erika ir Jurgis Didžiuliai  https://youtu.be/AYEvy0sQGOA

Algirdas Kaušpėdas https://youtu.be/BA-Z_Rvnq_A

Partizanų būrio ryšininkė Ksaverija Keruckaitė-Drūsys  https://youtu.be/2Mjymc6H_ZM

Andrius Mamontovas  https://youtu.be/z6CIxbWO7lc

Marijonas Mikutavičius https://youtu.be/_-woMiJZyHA

Merūnas Vitulskis https://youtu.be/5OkT6xdWhS4

„Nano Avionics“ direktorius Vytenis Buzas https://youtu.be/Yv_L8bkSwfk

Vilniaus M.Mažvydo progimnazijos mokinys Nojus Adotė https://youtu.be/QGTS8ZT-vE8

Veronika Povilionienė https://youtu.be/XOaXq-u6vyc

Tomas Balaišis – Sėkla  https://youtu.be/xxkEF196UkU