Lietuvoje

2018.02.07 10:50

Seimo pirmininkas: kitąmet galėtų vykti referendumas dėl Seimo narių mažinimo

BNS2018.02.07 10:50

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad kartu su prezidento rinkimais bei referendumu dėl dvigubos pilietybės kitų metų gegužę piliečiai galėtų apsispręsti ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Anot jo, tai būtų papildoma paskata žmonėms dalyvauti balsavime.

„Reikėtų paskelbti galbūt ir kitą referendumą vienu metu, pavyzdžiui, Seimo narių skaičiaus sumažinimą. Manau, kad tai atvestų labai daug žmonių į tą referendumą. Jau mes esame tą aptarę, politologai pritaria tam, kad optimalus Seimas Lietuvai būtų 121 asmuo“, – „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

Jis tvirtino, kad referendumą dėl dvigubos pilietybės rengti kartu su prezidento rinkimais siūloma siekiant didesnio rinkėjų dalyvavimo, mažesnių išlaidų.

Antradienį V. Pranckietis informavo, kad referendumas  dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo galėtų vykti dvi dienas – kitų metų gegužės 12-ąją ir 26-ąją, ir sutaptų su prezidento rinkimais. V. Pranckietis taip pat pabrėžė, kad vis dėlto prioritetas būtų referendumą  surengti per vieną dieną.

Kaip informavo Vyriausioji rinkimų komisija, 2019 metais per antrąjį prezidento rinkimų turą gegužės 26 dieną numatomi ir Europos Parlamento rinkimai. Kitąmet vyks ir savivaldos rinkimai, jie planuojami vasario pabaigoje arba kovo pradžioje.

Tikslią prezidento, savivaldybių tarybų, Europos Parlamentų rinkimų bei referendumų  datas skelbia Seimas.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8