Lietuvoje

2018.02.07 10:20

G. Kėvišas pralaimėjo dar vieną bylą dėl LNOBT vadovo posto

BNS2018.02.07 10:20

Iš pareigų atleistas buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas pralaimėjo dar vieną bylą, susijusią su buvusiomis pareigomis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį paskelbė, kad atmeta G. Kėvišo ieškinį byloje, kurioje jis siekė panaikinti dabartinės kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson įsakymą, atšaukusį 2016-ųjų rugsėjį vykusio konkurso į LNOBT vadovus rezultatus. Šį dar ministro Š. Biručio skelbtą konkursą laimėjo G. Kėvišas ir taip buvo užsitikrinęs LNOBT direktoriaus vietą dar vienai penkerių metų kadencijai, ji turėjo prasidėti pernai liepą.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Ministerija pernai skelbė, kad sprendimas dėl konkurso rezultatų atšaukimo priimtas tyrimo metu atskleidus įvairius konkurso procedūros pažeidimus.

Ministerijos komisija, tyrusi galimą konkurso narių šališkumą, nustatė, kad kai kurie atrankos komisijos nariai konkurso metu buvo susiję su G. Kėvišu darbiniais santykiais. Pagal Viešųjų ir privačių interesų įstatymą, komisijos nariai, susiję su vienu iš pretendentų darbiniais santykiais, privalo juos deklaruoti, taip pat nusišalinti nuo klausimų, kuriuose gali iškilti interesų konfliktas.

Atrankos komisijai į teatro vadovo pareigas vadovavo tuometis kultūros ministras „darbietis“ Š. Birutis. Joje taip pat buvo tuometinė kultūros viceministrė Patricija Poderytė, ministerijos darbuotojos Eglė Saudargaitė ir Gintarė Bertrauskienė, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovas Martynas Budraitis, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas dirigentas Donatas Katkus bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prorektorė Judita Žukienė.

G. Kėvišo advokatai prašė liudytoju byloje apklausti tuometinį ministrą Š. Birutį, jie taip pat norėjo, kad liudytojais būtų apklausti M. Budraitis ir D. Katkus. Tačiau teismas prašymų netenkino.

Vilniaus miesto apylinkės teismas anksčiau atmetė dar du G. Kėvišo ieškinus dėl atleidimo iš darbo, sprendimai yra apskųsti ir neįsiteisėję. Dėl jų pasisakys aukštesnės instancijos teismas.

63-ejų G. Kėvišas LNOBT vadovavo 15 metų, nuo 2002-ųjų. Anot ministerijos, komisija, tyrusi galimą G. Kėvišo privačių ir viešųjų interesų konfliktą, konstatavo, kad jis, dirbdamas LNOBT generaliniu direktoriumi, sistemingai painiojo viešuosius ir privačius interesus.

LNOBT jau turi naują vadovą – konkursą šią savaitę laimėjo Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui vadovaujantis Jonas Sakalauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt