Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.07 12:23

VTEK: ministras K. Navickas interesų konflikto išvengė ir įstatymų nepažeidė

15min.lt 2018.02.07 12:23

Trečiadienį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas nepažeidė įstatymų, kai jo sudaryta komisija skyrė paramą buvusiai ministro darbovietei.

VTEK tyrimo metu teigia nustačiusi, kad 2017 metų sausį K. Navickas premjerui Sauliui Skverneliui įteikė rašytinį nusišalinimą nuo klausimų, susijusių su viešąja įstaiga „Baltijos aplinkos forumas“ (BAF), svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrų.

„Ministras pirmininkas K. Navicko nusišalinimą priėmė ir potvarkiu pavedė žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui atlikti aplinkos ministro funkcijas, sprendžiant tiesiogiai su BAF susijusius klausimus. Taip pat 2017 metų sausį ir vasarį K. Navickas kelis kartus raštu kreipėsi į VTEK, prašydamas pateikti jam rekomendacijas dėl tolesnės tarnybinės veiklos, kiek tai gali būti susiję su minėtąją įstaiga“, – pranešime žiniasklaidai teigia VTEK.

Tyrimą VTEK atliko po paties K. Navicko, taip pat konservatorių Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės bei Ingridos Šimonytės kreipimųsi. Tyrime vertina dienraščio „Kauno diena“ informaciją, jog K. Navicko įsakymu sudaryta komisija skyrė paramą jo buvusiai darbovietei – BAF projektui.

Komisija taip pat vertino kitą dienraščio publikaciją, kurioje teigta, jog politikas 2017-ųjų pavasarį dalyvavo buvusios darbovietės Šilutėje organizuotame renginyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi