Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.07 07:26

ŽŪM pertvarka: planuose – 56 atleidimai

Iki šių metų vidurio Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) planuoja atleisti 56 darbuotojus – tai antradienį susitikime su ministerijos darbuotojais paskelbė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, pristatęs numatomą institucijos pertvarką. Tačiau vos prieš kelis mėnesius pats ministras ŽŪM įsteigė naują pareigybę ir į ją paskyrė buvusį ilgametį ŽŪM ir Žuvininkystės tarnybos darbuotoją Vytautą Grušauską. Negana to, jo vadovaujamai asociacijai ministras perdavė automobilį, kuriuo prieš kurį laiką važinėjo pats. Už kokius nuopelnus visa tai, ministerijoje kol kas tik spėliojama.

Antradienį ŽŪM įvyko ministro B. Markevičiaus ir ministerijos darbuotojų susitikimas, kurio metu ministras pristatė planuojamą institucijos pertvarką.

Kaip 15min teigė ŽŪM darbuotojų profsąjungos pirmininkė Edita Viešchnickienė, susirinkime buvo pranešta, kad nuo liepos 1-osios planuojama nauja ministerijos struktūra, konsultacijos su profsąjunga prasidės kitą savaitę.

„Ministras susirinkimo metu įvardijo, kad planuoja atleisti 56 darbuotojus“, – sakė ji.

Pirko konsultacines paslaugas

Pernai gruodį ŽŪM su bendrove „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ pasirašė 11,7 tūkst. vertės sutartį dėl konsultavimo paslaugų, vertinant žmogiškuosius išteklius ŽŪM funkcijų vykdymui.

Konsultantai apklausė ministerijos skyrių vadovus, o darbuotojams davė užpildyti lenteles, kuriose šie žymėjo, kokius darbus nudirbo, su kuo kalbėjo, ir fiksavo laiką, kiek jiems tai užtruko. Tuomet konsultantai analizavo kiekvieno skyriaus veiklą, kiek jo darbuotojai sugaišo vienų ar kitų funkcijų įgyvendinimui.

Susumavę gautus rezultatus konsultantai pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima tobulinti ministerijos darbą, pavyzdžiui, peržiūrėti ministerijos funkcijas, įvesti funkcijų struktūrą, atsisakyti neaktualių funkcijų, jei reikia – papildyti naujomis funkcijomis, taip pat peržiūrėti skyrių funkcijas, atsisakyti nevykdomų funkcijų, ir taip toliau.

Pasiūlė sukurti gėdos lentą ir darbuotojų baudimo priemones

Konsultantai nustatė, kad daug laiko gaištama susirašinėjant dėl viešųjų pirkimų, nemažai resursų užima vidaus dokumentų redagavimas.

Tarp bendrovės idėjų, kaip pagerinti darbą – sudaryti sąlygas ministerijos padalinių darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, apsvarstyti galimybę turėti sutartį su taksi paslaugų bendrove, nustatyti aiškesnį darbų pasidalijimą, geriau apsirūpinti baldais, net sukurti „gėdos lentą“, kurioje būtų talpinami patys baisiausi redagavimui pateikti dokumentai.

„Sukurti darbuotojų motyvavimo, skatinimo, drausminimo ir baudimo priemones. Nes kai kuriems darbuotojams trūksta atsakomybės, o priemonių tiek skatinti, tiek reikalauti – nėra“, – rašo pasiūlymuose konsultantai.

Sukūrė naują etatą, perdavė automobilį

Vos keli mėnesiai iki pertvarkos plano parengimo, nepaisant premjero Sauliaus Skvernelio raštiškų prašymų ministrams, kol neparengta viešojo sektoriaus pertvarka, nepriiminėti į ministerijas naujų darbuotojų, spalio 26 d. ministras B. Markauskas ministerijoje įsteigė naują – ŽŪM Žuvininkystės departamento vyriausiojo patarėjo pareigybę.

ŽŪM 15min paaiškino, kad tai padaryta atsižvelgiant į Žuvininkystės tarnybos reorganizavimą ir dalies funkcijų atidavimą ŽŪM.

Į šias pareigas buvo priimtas anksčiau ŽŪM, o vėliau minėtoje tarnyboje vyriausiuoju patarėju dirbęs Vytautas Grušauskas. Ministerijos 15min raštu pateiktuose atsakymuose teigiama, kad pareigos jam pasiūlytos atsižvelgiant į darbo rezultatus ir patirtį.

V. Grušauskas taip pat yra Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ prezidentas.

Būtent šiai asociacijai ŽŪM pernai perdavė automobilį „Škoda Superb“ – juo važinėjo buvusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė bei kurį laiką naudojosi ir ministras B. Markauskas.

Tačiau pernai rugsėjį ŽŪM iš bendrovės „Moller auto“ už 30 tūkst. eurų nusipirko visureigį VW TIGUAN, kuriuo dabar vežiojamas ministras.

Kaip teigiama 15min atsakymuose, „Škoda Superb“ pripažinus nereikalingu ministerijos funkcijoms įgyvendinti, jis asociacijai „Nemunas“ perduotas 5 metų terminui pagal panaudos sutartį neatlygintinai.

Minėtąją asociaciją dar 1991 metais įkūrė ŽŪM ir Kultūros departamentas. Šiai įstaigai ministerija skiria lėšų, pavyzdžiui, pernai seminarų – praktikumų ciklui ir konferencijoms „Veikli kaimo visuomenė“ buvo skirti 63 tūkst. eurų, užpernai renginių ciklui „Vietinės iniciatyvos – bendruomenių veiklos pagrindas“ – 69 tūkst. eurų.

Panaršius internete galima aptikti, kad ši asociacija praėjusiais metais buvo viena Lietuvos kaimo bendruomenių festivalio „Naisiai 2017“ organizatorių.

„Nemuno“ tinklalapyje nurodoma, kad šios šventės globėjas – Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi