Lietuvoje

2018.02.06 23:16

Savivaldybė ir paveldosaugininkai nesutaria dėl Vilniaus senamiesčio plėtros

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.06 23:16

Vilniaus senamiesčio apsaugai rengiamas specialusis planas supykdė Vilniaus savivaldybę ir Kultūros paveldo departamentą. Savivaldybė sako, kad plano projekto negalima tvirtinti, nes juo bus žudomas senamiesčio gyvybingumas, numatyti per dideli suvaržymai. Paveldosaugininkai atkerta, kad plėtros galimybės UNESCO saugomoje teritorijoje jau išsemtos. 

Pristatytas Vilniaus senamiesčio specialiojo plano projektas sukėlė pasipiktinimo bangą. Naujasis planas pakeis dabar galiojantį Senamiesčio reglamentą. Vilniaus savivaldybė ir kai kurie investuotojai teigia, kad atsiras daugiau suvaržymų, užkertama galimybė statyti naujų namų.

Kultūros paveldo departamentas teigia, kad į daugelį pastabų atsižvelgta, o investuotojai, jau parengę detaliuosius planus ir gavę visus leidimus, galės statyti, jiems naujasis planas negalios.

Paveldosaugininkų teigimu, iki šiol buvo itin populiaru įsigytus sandėliukus Senamiestyje perstatyti į namus. Naujajame plane numatyta, kad juos bus galima rekonstruoti tik nedidinant tūrio.

Rengiamam specialiajam planui pastabas išsakė Lietuvoje viešėjusi UNESCO ir ICOMOS ekspertų grupė. Jų išvadas gavusi Kultūros ministerija teigia sieksianti, kad suinteresuotos pusės dar kartą sėstų prie vieno stalo.

Vyriausiasis Vilniaus architektas teigia sostinės tarybai teiksiantis rezoliuciją, kurioje būtų užtvirtinta nuomonė, kad senamiesčio specialiojo plano sprendiniai yra nepriimtini miestui ir jiems savivaldybė nepritaria.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.