Lietuvoje

2018.02.06 15:59

Buvusi J. Vaitkaus asistentė teigia taip pat patyrusi režisieriaus seksualinį priekabiavimą

BNS2018.02.06 15:59

Buvusi režisieriaus, Lietuvos rusų dramos teatro vadovo Jono Vaitkaus asistentė Judita Juknelė antradienį socialiniame tinkle pranešė patyrusi jo seksualinį priekabiavimą.

Anksčiau apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė scenografė Simona Biekšaitė.

J. Juknelė rašo, jog J. Vaitkus prie jos priekabiavo 1999 metais, kai jai buvo 27-eri. Pasak jos, režisierius puolė ir pargriovė ją savo namuose, iš kurių jos nenorėjo išleisti.

„Aš pasukau durų link. Jis puolė mane iš nugaros ir mes nugriuvome ant grindų. Išsivadavau, atsistojau, nubėgau prie durų. Jos - užrakintos. Paprašiau atrakinti. Įsiminė Jono Vaitkaus žodžiai: „Ko tu bėgi? Tu nuo manęs dar pagimdysi“. Griežtai paprašiau, kad jis atrakintų duris, kitaip šauksiu, ir kaimynai išgirs. Tada jis mane išleido“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo J. Juknelė.

Taip pat, moters teigimu, J. Vaitkus prie jos priekabiavo filmavimo metu Rumšiškėse, kur kūrybinė grupė gyveno viename dideliame name, atskiruose kambariuose po du žmones. Ankstų rytą į jos kambarį atėjęs J. Vaitkus lindo į moters lovą, o jai išėjus iš kambario, išsekė į lauką.

„Iššokau iš lovos ir pasukau durų link. J. Vaitkus iš paskos. Basa, tik su naktiniais išbėgau į lauką. J. Vaitkus iš paskos. Lauke jam sakau: „Tai dabar mane vysitės per visas Rumšiškes?“. Tuomet jis grįžo į namą“, – rašo moteris.

J. Vaitkus jam anksčiau mestus kaltinimus pavadino dalimi šmeižto kampanijos, kurią vykdo Rusijos propagandiniai kanalai.

Jis teigia, kad šmeižto kampaniją sistemingai vykdo nedraugiškų Lietuvai jėgų kontroliuojamos viešojo informavimo priemonės: internetiniai portalai sputnik.lt, baltnews.lt, televizija „Pirmasis Baltijos kanalas“.

Jo teigimu, pradėjus vadovauti teatrui sėkmingai pavyko užkirsti kelią užsienio šalies atstovams daryti politinę ir ideologinę įtaką teatro veiklai, primena 2014 metų pavasarį savo vadovaujamo teatro vardu pareiškęs griežtą nepritarimą Krymo aneksijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.