Lietuvoje

2018.02.06 14:21

Kaune numatoma steigti E. Levino centrą

LRT.lt 2018.02.06 14:21

Premjeras Sauliaus Skvernelis susitiko su Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvoje Philippe`u Jeantaud ir aptarė abiejų valstybių bendradarbiavimą. Premjeras pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais bei išsakė įsitikinimą toliau gilinti Lietuvos ir Prancūzijos strateginę partnerystę, rašoma pranešime spaudai.

„Esame suinteresuoti tęsti politinį dialogą, vystyti ekonominį, kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą. Naudodamasis proga, noriu nuoširdžiai padėkoti Prancūzijai už indėlį stiprinant Lietuvos saugumą. Džiaugiamės, kad jūsų kariai prisidėjo prie NATO sąjungininkų priešakinių pajėgų mūsų šalyje“, – sakė premjeras.

Kaip žinia, sausio 10 d. Rukloje sutikti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnybą pradedantys Prancūzijos kariai. Beveik 300 karių su technika bus 8 mėnesiams integruoti į pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“.

Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe`as Jeantaud pristatė premjerui iniciatyvą Kaune, buvusiame Prancūzijos ambasados pastate (Putvinskio g. 14 ), įrengti Emanuelio Levino centrą. Šio Kaune gimusio ir daug metų Prancūzijoje gyvenusio intelektualo centras sykiu būtų ir lietuvių – prancūzų kultūros centru.

Premjeras S. Skvernelis sakė, kad šiai iniciatyvai pritaria ir jau yra ją aptaręs su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, artimiausiu metu bus priimtas konkretus sprendimas.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad šiais metais minimas Lietuvos atkūrimo 100-metis. Jis padėkojo Prancūzijai už rodomą dėmesį, šiai progai skirtus renginius ir pakvietė Prancūzijos premjerą apsilankyti Lietuvoje.