Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.06 15:18

J. Vaitkus kaltinimus priekabiavimu vadina Rusijos šmeižto kampanijos dalimi

BNS 2018.02.06 15:18

Lietuvos rusų dramos teatro vadovas Jonas Vaitkus jam viešai mestus kaltinimus seksualiniu priekabiavimu vadina dalimi šmeižto kampanijos, kurią vykdo Rusijos propagandiniai kanalai, artėjant teatro vadovo rinkimams.

„Akivaizdūs faktai rodo, kad ši kampanija tiesiogiai susijusi su teatro vykdoma kūrybine veikla bei artėjančiu Kultūros ministerijos rengiamu konkursu“, – rašoma J. Vaitkaus pareiškime.

„O dėl viešuose tinkluose minimos seksualinio priekabiavimo kampanijos nukreiptos asmeniškai prieš mane, tai ji tik charakterizuoja pačius tos kampanijos organizatorius, ir nieko daugiau. Su jos turiniu nei aš, nei mūsų teatras neturi nieko bendro“, – teigia režisierius.

J. Vaitkus teigia, kad šmeižto kampaniją sistemingai vykdo nedraugiškų Lietuvai jėgų kontroliuojamos viešojo informavimo priemonės: internetiniai portalai sputnik.lt, baltnews.lt, televizija „Pirmasis Baltijos kanalas“.

Režisierius dėsto, kad jam pradėjus vadovauti teatrui sėkmingai pavyko užkirsti kelią užsienio šalies atstovams daryti politinę ir ideologinę įtaką teatro veiklai, primena 2014 metų pavasarį savo vadovaujamo teatro vardu pareiškęs griežtą nepritarimą Krymo aneksijai.

„Šiuos klausimus mano iniciatyva nuodugniai aptarėme su Lietuvos saugumo departamento darbuotojais“, – teigia J. Vaitkus.

Jis pažymi, kad dalyvaus konkurse dėl galimybės toliau vadovauti teatrui, ir teigia pasiliekantis teisę kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo.

Scenografė Simona Biekšaitė sekmadienį feisbuke pranešė prieš beveik devynerius metus patyrusi režisieriaus J. Vaitkaus seksualinį priekabiavimą.

Moteris teigia, kad režisierius netinkamai elgėsi 2009 metų vasarą jai atvykus į J. Vaitkaus namus darbo reikalais – jai buvo pasiūlyta sukurti scenografiją spektakliui „Juodasis Strazdas“. Ji nurodo, kad režisierius priekabiavo išgėręs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi