Naujienų srautas

Lietuvoje2018.02.06 10:38

„Idėja Lietuvai“ iniciatoriai: kaip įgyvendinsime atrinktas idėjas?

Praėjus penkiems mėnesiams nuo iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ pradžios praeitą savaitę paskelbtos trys idėjos Lietuvai. Iš 1500 registruotų idėjų Lietuvai išrinktos šios: dvigubos pilietybės įteisinimas, mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 m., pagalba jaunoms šeimos įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas.

„Procesas buvo labai ilgas. Beveik 5 mėnesius ėjome tuo keliu – nuo rugsėjo 7 d., kada buvo galima pradėti siūlyti idėjas, kurių gavome iki lapkričio 20 d. daugiau nei 1500. Tada buvo didžiulis darbas – atrinkti 30 idėjų, iš kurių galėtume rinktis tas tris svarbiausias. Rėmėmės trimis kriterijais, kuriuos nustatėme dar iniciatyvos pradžioje. Pirmasis yra skaitomumas, (...) antrasis – idėjų persidegimas (...), trečiasis kriterijus – iniciatyvos idejalietuvai.lt platformoje visuomenės reagavimas – jie galėjo spausti „patinka“, „verta įgyvendinti“, – projekto eigą pristatė iniciatyvos koordinatorius Ignas Rusilas.  

Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad atrinktos trys idėjos bus įgyvendintos iki 2025 m., bet, kaip sako koordinatorius, tai gali įvykti ir anksčiau, priklausomai nuo visuomenės ir politikų valios.

„Matome, kad iniciatyva pažadino tautą ir politikus, kurie aktyviai diskutuoja ir matome, kaip viešojoje erdvėje dabar verda aktyvios diskusijos, socialiniuose tinkluose kiekvienas bando pasisakyti, ką mano apie išrinktas tris idėjas. Suprantame, kokį didelį reiškinį sukūrėme, ir kad šiuo metu kiekvienas suka galvą, kaip tas idėjas įgyvendinti. Būtent dabar yra svarbus diskusijų etapas, kurio metu mes vėl turėsime visi susitarti“, – teigia iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ redaktorė Julija Vercinskė.

Šiuo metu kiekvienas mūsų gali prisidėti prie idėjų įgyvendinimo patvirtindami tai savo parašu idejalietuvai.lt platformoje ir tapti savotišku „Idėjos Lietuvai“ signataru.

Daugiau apie iniciatyvą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi