Lietuvoje

2018.02.05 12:19

Viešasis sektorius sumažės 600-ais pareigybių

ELTA 2018.02.05 12:19

Pareigybių skaičius viešajame sektoriuje sumažės 600-ais. Pokyčiai palies valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybes.

423 iš šių pareigybių yra Vidaus reikalų ministerijoje (VRM), pirmadienį prieš pasitarimą vyriausybėje sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Ministro teigimu, visos iš 600-ų naikinamų pareigybių yra neužimtos, tad žmonių atleisti neteks.

„Ministerijoms buvo pavesta peržiūrėti pareigybes, kurios ilgiau nei vienerius metus jau yra laisvos, neužimtos. Ministerijų kanclerių susitikime priimtas bendras sprendimas dėl 600 pareigybių panaikinimo. Šios pareigybės ilgai būna neužimtos, nes ministerijoms tie darbuotojai nėra būtini“, – sako ministras E. Misiūnas.

Vėliau, pasak ministro, bus planuojama tolesnė viešojo sektoriaus pertvarka, o sektoriaus mažinimas gali paliesti realiai dirbančius žmones. „Pertvarkos koncepcija dar bus pristatinėjama. Bus peržiūrimos funkcijos. Tai ilgalaikis procesas. Manau, į 2019 metus turėtume ateiti su tokiu pačiu darbo užmokesčio biudžetu, kaip ir turėjome 2017 metais“, – teigia ministras.

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, beveik 600-ais valstybės ir savivaldybių institucijose bei įstaigose užimtų pareigybių padaugėjo nuo 2012 m. iki 2015 m. Nuo dabartinės vyriausybės darbo pradžios, pradėjus ruoštis viešojo sektoriaus pertvarkai ir nusprendus neįdarbinti naujų žmonių, pernai pirmąjį metų pusmetį valstybės tarnautojų skaičius jau sumažėjo daugiau nei puse tūkstančio.