Lietuvoje

2018.02.05 13:34

Diskusijų festivalis „Būtent!“ kviečia kurti renginio programą

Pernai pirmą kartą vykęs diskusijų festivalis „Būtent!“ surinko per 200 pranešėjų, kurie diskutavo aktualiomis Lietuvos visuomenei temomis. Šiemet tikimasi, kad festivalis išaugs beveik dvigubai, o temas diskusijoms organizatoriai kviečia siūlyti jau dabar.

Pasak festivalio iniciatoriaus Antano Bubnelio, kai kurie dalykai, apie kuriuos kalbėta pernai, liko svarbūs, bet atsirado ir naujų temų.

„Šis festivalis ypatingas tuo, kad organizatoriai neprisiima rolės nuspręsti, kas yra aktualu. Tačiau tos organizacijos, kurios nori aktyviai dalyvauti, tie žmonės, kuriems ne vis vien, kaip atrodys Lietuva rytoj, gali pasiūlyti temas ir tapti pranešėjais, diskusijų dalyviais ar pasiūlyti pranešėjus iš užsienio“, – sako A. Bubnelis.

Vienas iš diskusijų festivalio „Būtent!” tikslų – parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Pasak organizatorių, aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir sąlygoja geresnę priimamų sprendimų kokybę. Norima, kad Lietuvoje atsirastų atvira diskusijų erdvė, kuri prisidėtų prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdytų diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei ar požiūriui.

Festivalis „Būtent!“ vyks rugsėjo 7–8 dienomis.

Išsamiau – įraše.