Lietuvoje

2013.06.21 13:36

A. Kubilius: pasiūlymai, kuriuos pateikė Vyriausybė, yra neesminiai

ELTA2013.06.21 13:36

Tai, kad valdančiosios koalicijos partneriai nesutaria dėl mokesčių, liudija apie sutarimo nebuvimą joje, sako Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak jo, mokesčių klausimas išnaudojamas siekiant išsiaiškinti, kurie partneriai koalicijoje turi didesnius svertus.

Tai, kad valdančiosios koalicijos partneriai nesutaria dėl mokesčių, liudija apie sutarimo nebuvimą joje, sako Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius. Pasak jo, mokesčių klausimas išnaudojamas siekiant išsiaiškinti, kurie partneriai koalicijoje turi didesnius svertus.

„Akivaizdžiai matome, kad koalicijoje nėra sutarimo, ir mokesčių klausimas partnerių išnaudojamas visų pirma tam, kad būtų išsiaiškinta, kas koalicijoje turi kokią galią“, – penktadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikas.

Anot jo, visą šią savaitę Seime, seniūnų sueigose valdančiosios koalicijos lyderiai sakė, kad artimiausiame posėdyje bus pradedami svarstyti mokesčių klausimai, tačiau jie taip ir nebuvo pradėti.

„Dabar nukelta, berods, į kitą savaitę. Žinoma, kad dėl šio klausimo renkasi valdančiosios koalicijos politinė taryba. Kita vertus, matome, kad pasiūlymai, kuriuos pateikė Vyriausybė, yra neesminiai, kai kurie iš jų yra tik techniniai... Iš garsaus kalbėjimo, kad mokesčių politikoje bus daromos didelės permainos, kad bus įvedami progresiniai mokesčiai, nieko panašaus nematome. Gal ir nėra blogai, kad Vyriausybė neturi politinės valios daryti didesnių pertvarkų mokesčiuose. Kita vertus, blaškymasis, svarstyti ar nesvarstyti, jei svarstyti, tai ką svarstyti, rodo, kad valdančioji koalicija turi didelių vidinių problemų“, – teigė A. Kubilius.

Buvęs premjeras neigiamai atsiliepė apie siūlymus taikyti PVM lengvatas mėsai ir kitiems produktams ar paslaugoms. Esą Valstybės kontrolės ir daugelio kitų ekspertų analizė parodė, kad PVM lengvatos vartotojams neduoda jokios naudos.

„Kitaip sakant, produktų kainos nemažėja, bet duoda šiek tiek naudos patiems pardavėjams. Svarbiausia, kad labai sumažina valstybės biudžeto pajamas, kuriomis yra finansuojamos mokyklos, mokamos pensijos ir t.t. Mes labai aiškiai pasakėme, kad išskirtinių lengvatų taikymas atskiroms sritims nėra visuomenės interesus atspindinti nuostata, ir mes negalime atskirų veiklos sričių interesų iškelti aukščiau už bendrus socialinius kriterijus“, – sakė Seimo opozicijos lyderis.

Be to, pasak A. Kubiliaus, jeigu bus siūloma svarstyti PVM lengvatas mėsai, kils klausimas, ar tai nesusiję su tuo, kad Darbo partijos (leiboristų) lyderio Viktoro Uspaskicho vienas iš pagrindinių verslų yra kaip tik mėsos produktų gamyba. Seimo opozicija PVM lengvatų mėsai nepalaikys.

„Sutapimas ar konkretus pasiūlymas atspindi interesą? Manau, kad mes, opozicija, tokių pasiūlymų nepalaikysime. Manytume, kad valdančioji koalicija mokesčių klausimu turėtų turėti bendrą poziciją ir su ja ateiti į Seimą ir kad pačiame Seime mokesčių klausimais nebūtų chaotiško svarstymo, chaotiškų sprendimų, kurie pavojingi valstybės finansams“, – kalbėjo parlamentaras.

ELTA jau skelbė, kad penktadienio rytą posėdžiavusi Politinė taryba sutarė dėl galimybės įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“. Diskusijos dėl PVM lengvatų bus tęsiamos vėliau.

Premjeras Algirdas Butkevičius, penktadienį susitikęs su Mėsos perdirbėjų asociacijos atstovais, pareiškė, kad kol kas planuojama derėtis tik dėl mažesnio PVM tarifo šviežiai ir atšaldytai mėsai.

Tuo tarpu mėsininkai žada produkciją atpiginti tiek, kiek mažės PVM.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius