Lietuvoje

2018.02.05 11:26

L. Kukuraitis vėluojančius darbus vaikų globos srityje žada sutvarkyti iki vasario vidurio

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.02.05 11:26

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad vėluojantys darbai vaikų globos srityje, dėl kurių ministras praėjusią savaitę sulaukė kritikos iš prezidentės Dalios Grybauskaitės, bus atlikti iki vasario vidurio.

Praėjusią savaitę prezidentė po susitikimo su L. Kukuraičiu ir Milda Vainiute teigė, kad vyriausybei neužtenka gebėjimų nuo liepos mėnesio numatytos reformos įstatymams įgyvendinti.

Ekspertai skaičiuoja, kad šiuo metu trūksta beveik 300 vaiko teisių apsaugos specialistų, nėra parengtų psichologų, kurie galėtų dalyvauti vaikų apklausose – tokių specialistų reikėtų apie 70.

Vyriausybės atstovai tikina, kad reformai bus pasirengta laiku.

Pirmadienio rytą L. Kukuraitis susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir jam pristatė vykdomus darbus. Ministro teigimu, vaikų teisių pertvarka vyksta pakankamai sklandžiai. „Tikrai yra valdomas procesas. Keletas dalykų, kuriuos penktadienį minėjo prezidentė, apie vėlavimus globėjų srityje, kad skatintume kuo greičiau atsirasti globėjams, tai ten iš tiesų yra vėlavimų. Tačiau vejamės laike ir jau vasario viduryje viskas bus sutvarkyta“, – sako ministras L. Kukuraitis.

Ministro teigimu, visi pokyčiai turi įsigalioti nuo liepos 1 dienos ir iki tos dienos jiems bus tinkamai pasiruošta.

Prezidentės spaudos tarnyba praėjusį penktadienį po susitikimo su ministrais išplatintino pranešimą, kuriame teigiama, kad nuo šių metų sausio 1 dienos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėjo įdiegti centralizuotą vaikų globos apskaitos sistemą, o tai iki šiol nėra padaryta. Taip pat pažymima, kad trūksta iš ministerijos pagalbos savivaldybėms rengiant budinčius globotojus, padedant organizuoti kitas alternatyvias paslaugas globos įstaigoms; stringa pasiruošimas nuo liepos įsigaliosiančiam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimui, kuris užtikrins vaikų teisių skyrių visose savivaldybėse centralizavimą.

Prezidentės teigimu, Socialinės pasaugos ir darbo ministerija iki šiol neturi patvirtintų visų pertvarkos įgyvendinimo aprašų, nežino, kaip samdys beveik 300 darbuotojų, kaip užsitikrins reikiamą finansavimą. Prieš metus priimtas prezidentės įstatymas dėl privalomo psichologų dalyvavimo vaikų apklausose turi įsigalioti liepą, tačiau, valstybės vadovės teigimu, vis dar nežinoma, kaip jis bus įgyvendintas; taip pat iki šiol nenumatyta, kas užtikrins psichologų rengimą, kvalifikacijos nustatymą, apmokėjimą, sudarys vaikus apklausti profesionaliai gebančių psichologų sąrašą.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59