Lietuvoje

2018.02.05 11:42

Seksualiniu priekabiavimu apkaltinas J. Vaitkus žada kreiptis į teismą

BNS, DELFI.lt2018.02.05 11:42

Scenografė Simona Biekšaitė sako prieš beveik devynerius metus patyrusi režisieriaus Jono Vaitkaus priekabiavimą. Jis pirmadienį DELFI sakė planuojantis dėl to kreiptis į teismą.

„Suprantu, dėl ko skambinate, bet šiandien (pirmadienį) nekomentuosiu, nes ryt (antradienį) skelbsiu viešą laišką. Tada galėsime kalbėtis. Toliau į teismą žadu „duoti“, – tikino J. Vaitkus.

Paklaustas, ką žada išdėstyti laiške, režisierius aiškino šiuo metu dar jį rašantis, tad kalbėti apie tai tikrai nenorintis.

„Aš nespėju, nenoriu kalbėti. Išdėstysiu, tada paskaitysiu“, – užsiminė pašnekovas.

Pasidomėjus, kokia bus kreipimosi į teismą priežastis, J. Vaitkus pripažino dėl to dar planuojantis tartis advokatu.

„Su advokatu pasikalbėsiu. Nežinau, yra ir dar kitų dalykų čia“, – pabandžius pasitikslinti, ar skųsis jis dėl galimo šmeižto, užsiminė pašnekovas.

S. Biekšaitė socialiniame tinkle „Facebook“ sekmadienį parašė, kad režisierius netinkamai elgėsi 2009 metų vasarą jai atvykus į J. Vaitkaus namus darbo reikalais – jai buvo pasiūlyta sukurti scenografiją spektakliui „Juodasis Strazdas“. Ji teigia, kad režisierius priekabiavo išgėręs.

Su J. Vaitkumi, kurio darbai yra įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija, BNS sekmadienį susisiekti nepavyko.  

„Lietuvos ryto“ televizijai jis teigė, kad negali konkrečiau komentuoti savo elgesio prieš daug metų.

„Šitam kontekste, kas vyksta Lietuvoje, visiškai nenustebino, aš dar galvoju, kodėl taip vėlai pasirodė tas viskas. Aš neskaičiau, aš negaliu apie savo elgesį prieš dešimt metų kažką pasakyti konkrečiau. Buvo bendravimas, buvo keli spektakliai, Jūratė Paulėkaitė buvo parekomendavusi man ją kaip perspektyvią scenografę ir viskas, ir tas bendravimas buvo toks, koks jis ir buvo. Gandai, kad aš nesantuokinių vaikų turių, kad aš banditas, kad teroristas – man tai ne naujiena“, – sakė režisierius.

Režisierius. J. Vaitkus. BNS nuotr.

Šią savaitę plačiai nuskambėjo liudijimai apie nederamą Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojų seksualinį elgesį.

Pirmiausia internetiniame tinklaraštyje pasirodė buvusių VDA studenčių anoniminiai liudijimai apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą tapytoją Joną Gasiūną – kelios merginos teigia studijų metais turėjusios intymių santykių su J. Gasiūnu, patyrusio jo spaudimą, žeminimą.

Po šių liudijimų kelios merginos televizijai „Info TV“ pareiškė studijų metais patyrusios nacionalinės premijos laureato fotografo Gintauto Trimako seksualinį priekabiavimą. Ketvirtadienį minėtame tinklaraštyje atsirado liudijimas ir dėl nederamo psichologo Arvydo Liepuoniaus elgesio.

J. Gasiūnas iš akademijos jau pasitraukė. VDA Senato etikos komiteto pirmininkas architektas Marius Šaliamoras penktadienį sakė, kad G. Trimako ir A. Liepuoniaus elgesiui su studentais įvertinti trūksta informacijos.

Anksčiau kaltinimų nederamu seksualiniu elgesiu sulaukė režisierius Šarūnas Bartas – režisieriaus aukomis tapusios viešai prisipažino aktorė Julija Steponaitytė bei dailininkė Paulė Boculaitė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.