Lietuvoje

2018.02.03 14:20

Sostinėje už beveik 180 tūkst. bus modernizuojama priėmimo į darželius sistema

BNS2018.02.03 14:20

Vilniaus savivaldybė skirs 177 tūkst. eurų elektroninės registracijos į darželius ir mokyklas sistemai atnaujinti.

Sistemą atnaujins ir trejus metus prižiūrės jos diegėjas – bendrovė Nacionalinis švietimo centras, vienintelė dalyvavusi konkurse. Pasak savivaldybės atstovų, konkurso terminai buvo atidėti net kelis kartus, tačiau daugiau dalyvių neatsirado.

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės E.miesto departamento direktorius Jonas Pidkovas, paslaugas sudarys trijų sistemų – darželių, mokyklų ir neformalaus ugdymo priežiūra, taip pat bus įdiegtos papildomos funkcijos, atsižvelgiant į tėvų prašymus, pasikeitusią gyvenamosios vietos deklaravimo tvarką.

„Bus įdiegta elektroninio sąskaitų apmokėjimo už ugdymo paslaugas sistema, pažymos iš sveikatos priežiūros įstaigų Švietimo įstaigoms bus perduotos elektroniniu būdu, kad tėveliams nereikėtų jų kaskart pristatinėti į ugdymo įstaigas. Taip pat bus diegiamos papildomos funkcijos, kurios padės sistemos tėvams ar globėjams, švietimo įstaigų darbuotojams, mokiniams, darbuotojams pildant prašymus, tvarkant duomenis ar administruojant sistemą“, – sakė J. Pidkovas.

Jis patikino, kad šie atnaujinimai netrukdys tėvams teikiant prašymus į ugdymo įstaigas ir tvarkant duomenis.

2015-ųjų sausį dėl didžiulio prašymų į darželius antplūdžio užstrigus sistemai registracija buvo atšaukta ir pakartota po kelių mėnesių, tuomet problemos pasikartojo. J. Pidkovas patikino, kad problemos neliko tarybai panaikinus pirmenybę pirmiau registruotiems prašymams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt