Lietuvoje

2018.02.02 15:20

Išrinktas Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas

LRT.lt2018.02.02 15:20

Penktadienį vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje naujuoju jos prezidentu vienerių metų kadencijai išrinktas Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas.

A. Žukauskas šiose pareigose pakeis Vytauto Didžiojo universiteto rektorių prof. Juozą Augutį. Anot VU rektoriaus, pagrindiniu jo veiklos prioritetu bus didinti aukštojo mokslo prestižą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dėkoju konferencijai už suteiktą mandatą. Pagrindiniu prioritetu matau aukštojo mokslo prestižo didinimą. Privalome daugiau kalbėti apie fundamentalias jo problemas. Be to, norisi įrodyti, jog būtina užtikrinti investicijas į kokybinius pokyčius – pasaulinė praktika jau seniai  yra įrodžiusi, kad būtent investicijos į intelektą yra duodančios didžiausią grąžą valstybei. Kartu ketinu užtikrinti lygiavertį visų universitetų interesų atstovavimą“, – teigė prof. Artūras Žukauskas.

LURK tikslai – skatinti Lietuvos mokslo, studijų, kultūros ir ūkio raidą, aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą, Aukštųjų mokyklų tarpusavio ir tarptautinius ryšius, bendradarbiauti su valdžios ir valdymo bei vietos savivaldos institucijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.