captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas: E. Pavalkienės byloje būtina skirti ekspertizę

Teismas sostinėje apeliacine tvarka nagrinėjo bylą, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir didelės vertės turto iššvaistymu – 763 tūkst. litų – kaltinami Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojai Zenonas Girčys ir Valius Knokneris, taip pat bendrovės „COWI Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Edita Pavalkienė.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Teismas sostinėje apeliacine tvarka nagrinėjo bylą, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir didelės vertės turto iššvaistymu – 763 tūkst. litų – kaltinami Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojai Zenonas Girčys ir Valius Knokneris, taip pat bendrovės „COWI Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Edita Pavalkienė. Teisėjų kolegija penktadienį paskelbė, kad prokuratūros noras atlikti šioje byloje ekspertizę yra pagrįstas. Tiesa, toks įvykių posūkis teismo procesą stabdo bent pusmečiui.

Kaip žinoma, tiek „darbiečio“ švietimo ir mokslo ministro žmoną, tiek abu Kauno savivaldybės darbuotojus 2013 m. sausio 18 d. Kauno apygardos teismas yra išteisinęs. Tačiau prokuratūra, E. Pavalkienei reikalavusi skirti griežtą laisvės atėmimo bausmę, nespėjusį įsiteisėti nuosprendį apskundė.

Apeliaciniu skundu prokuratūros atstovai reikalauja visus tris asmenis pripažinti kaltais ir paskirti E. Pavalkienei ir V. Knokneriui trejų metų nelaisvės, o Z. Girčiui – 3 metų ir 6 mėnesių bausmę.

Praėjusį trečiadienį prokurorė Apeliaciniam teismui pateikė prašymą dėl ekspertizės šioje byloje skyrimo.

Penktadienį teismas paskelbė, kad prokuratūros prašymas skamba racionaliai, ir nutarė perduoti bylos medžiagą ekspertams.

Prokurorai suformulavo ekspertams penkis esminius klausimus, tiesiogiai susijusius su šioje byloje minimu statybų techniniu projektu. Norima tiksliai išsiaiškinti, kokia dalis darbų buvo realiai atlikta, kiek už juos turėjo būti sumokėta ir t. t.

Prokuratūra viliasi, kad ekspertų atsakymai padės paneigti, kad visi trys kaltinamieji nesukčiavo.

Bylos duomenimis, bendrininkaudami Z. Girčys (ėjęs Kauno m. sav. administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas), E. Pavalkienė ir V. Knokneris (tuometis Kauno m. sav. Komunalinio skyriaus Komunalinių statinių priežiūros poskyrio vedėjas) suklastojo tariamai atliktų statybų techninio projekto parengimo ir statinio vykdymo priežiūros dokumentus. Suklastotuose dokumentuose nurodyti darbai nebuvo atlikti, o už juos Kauno miesto savivaldybė bendrovei „Miestprojektas“ turėjo atseikėti 413 tūkst. litų.

Manoma, jog kol ekspertai atliks (atsižvelgiant į darbo krūvį ir dar atostogų metą) jiems pavestą užduotį, rezonansinė byla Apeliaciniame teisme sustos bent pusmečiui.

 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...