Lietuvoje

2018.02.02 12:56

Premjero padovanota trispalvė suplevėsuos Alpių viršukalnėje

LRT.lt 2018.02.02 12:56

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Jungtinio alpinistų klubo atstovais ir perdavė jiems Lietuvos vėliavą, kurią, Valstybės atkūrimo 100-mečio proga planuojama iškelti vienoje iš Prancūzijos Alpių viršūnių.

„Netrukus minėsime labai svarbią visai mūsų istorijai datą – Lietuvos atkūrimo 100-metį. Laisvę ir nepriklausomybę iškovoti gali tik drąsūs, ryžtingi, tėvynę mylintys žmonės. Tad labai simboliška, jog Lietuvos alpinistai nusprendė paminėti šią šventę iškeldami mums visiems brangią trispalvę Prancūzijos Alpėse. Sveikinu su artėjančią švente ir linkiu jums sėkmingai šturmuoti vis aukštesnes viršukalnes“, – sakė premjeras.        

Atsižvelgdami į kalnų būklę ir orų sąlygas, Lietuvos alpinistai šimtmečio proga numato iškelti Lietuvos vėliavą vienoje iš Prancūzijos Alpių viršūnių – Mont Dolent, kurios aukštis 3,823 metrų. Ji stūkso trijų valstybių Šveicarijos, Italijos ir Prancūzijos sankirtoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jungtinis alpinistų klubas (JAK) įkurtas 2007 metų pabaigoje, pernai pažymėjo savo dešimtmetį. Šiuo metu JAK vienija 16 narių, kurie yra aktyvūs alpinistai ir entuziastingi šio sporto propaguotojai.